اهمیت الگوریتم های گوگل در رتبه بندی سایت را جدی بگیرید

همیار وب


امروزه اهمیت داشتن سایت بر هیچ کس پوشیده نیست  به دلیل اینکه امروزه افراد بیشتر کارهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند مثلا تصور کنید شما یک  فروشگاه اسباب بازی دارید افراد برای خرید اسباب بازی باید وقت زیادی را صرف کنند تا به مغازه شما برسند و یا شاید به خاطر مشغله کاری نمی توانند به غیر از پنجشنبه و جمعه به خرید خود برسند. ولی دیگر با وجود داشتن سایت کسب و کار شما محدود به یک ساعت و محدوده خاص نمی شود به همین دلیل سفارش طراحی سایت فوری بسیارمورد توجه قرار گرفته است. ولی حالا نکته اینجاست که کسی در این میان برنده است که از طریق سئو بتواند در صفحات اول باشد  یکی از این کارها شناخت الگوریتم های گوگل در مورد چگونگی رتبه بندی سایت‌ها در موتورهای جستجو است که کمک بسیار زیادی در این زمینه می کند.

الگوریتم گوگل

الگوریتم گوگل در واقع  برای بهینه سازی سایت در گوگل  استفاده می شود که موتورهای جستجو به وسیله آنها به تجزیه و تحلیل سایت ها می پردازند. الگوریتم ما را به یاد معادلات ریاضی می اندازند که محتویات و داده ها را به صورت مرتب طبقه بندی می کند تا به موقع در اختیار کاربر قرار دهد. الگوریتم ها مانند قوانین یک شهر می مانند که از بی نظمی جلوگیری می کنند و اگر این الگوریتم ها نبودند شما به جای اینکه مطلب مورد نظر خود را مشاهده کنید به یک سری سایت ها با مطالب بی کیفیت برخورد می کردید. ولی به لطف همین الگوریتم ها هنگامی که شما مثلا خدمات وِیژه سئو تضمینی را جستجو کنید دقیقا همین موضوع برای شما نشان داده می شود.

رعایت کردن قوانین الگوریتم های گوگل

تخلف ممنوع! الگوریتم های جدید گوگل بسیار باهوش و حساس هستند و شما باید بدانید که برای رسیدن به یک رتبه و جایگاه خوب ملزم به رعایت کردن قوانین وباید ها و نباید ها و احترام به آنها هستید البته این را در نظر داشته باشید این فقط یکی از فاکتورهای رسیدن به رتبه خوب است. در طرف دیگر هم اگر دستورالعمل ها را رعایت نکنید به یکباره شاهد جریمه گوگل و تغییر رتبه خود خواهید شد. در ادامه با ما در شرکت طراحی سایت ریراکو همراه باشید تا با چند مورد از این الگوریتم ها آشنا شوید.

انواع الگوریتم های گوگل

گوگل در سال های گذشته  تغییرات و به روزرسانی در الگوریتم ها ایجاد نمی کرد ولی امروزه هزاران هزار تغییر را مشاهده میکنیم و این کار سئو کارها رابسیار سخت کرده است چون هر روز باید اطلاعات خود را به روز کنند تا کوچکترین تغییری را متوجه شوند. از انواع این الگوریتم ها میتوان به پاندا، پنگوئن، مرغ مگس خوار، کبوتر و… اشاره کرد. در ادامه به دو مورد از این الگوریتم ها به طور مختصر می پردازیم.

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا برعکس خود پاندا که بسیار دوست داشتنی و مهربان  شناخته می شود بسیار سخت گیر و جدی است. الگوریتم پاندا با مطالب کپی شده،ناقص، ناهماهنگ بودن محتوا با گوگل بسیار مشکل دارد و اصلا در این زمینه شوخی ندارد و سریع برخورد می کند پس فکر نکنید تولید محتوا یعنی از هر سایتی یک پاراگراف بردارید و تمام! پاندای آرام گوگل زمان کافی برای مطالعه محتوای شما را دارد و اگر با کیفیت باشد به شما تبریک می گوییم چون دل پاندا را به دست آورده اید.

الگوریتم پنگوئن

این الگوریتم جلوی افراد سودجو که به دنبال خرید بک لینک برای بالا بردن رتبه خود بودند را گرفت. پنگوئن به دنبال  لینک های طبیعی است و اگر لینک شما غیر مرتبط یا به نظرش غیر واقعی بیاید شک نکنید که جریمه می شوید. اگر بخواهیم یک مثال بزنیم می توانیم بگوییم تصور کنید یک مراسمی برگزار شده است که در آن قرار است از میان معلمان برتر یک نفر انتخاب شود و برای آن رای گیری می کنند شما مطمئن هستید که عده زیادی به شما رای داده اند ولی در آخر شمارش رای شما آن برنده نیستید و مطمئن هستید که حق شما خورده شده و مشکلی در شمارش رای وجود داشته است. حالا پنگوئن در گوگل مسئول شمارش لینک های طبیعی و غیر طبیعی است و نمی گذارد تقلبی صورت بگیرد.

سخن آخر

با شناخت الگوریتم ها به این نتیجه می رسیم که  هرچقدر محتوای شما با کیفیت تر و دارای لینک های معتبرتری باشد در نتیجه جایگاه شما در گوگل بهتر خواهد بود. به خاطر داشته باشید دنیای سئو بسیار پیچیده و گسترده است و پر از فاکتورهایی است که برای به دست آوردن رتبه  خوب باید رعایت شوند. ما در شرکت ریراکو تمام راه های رسیدن به موفقیت را میدانیم و با صبر و حوصله شما را به آنچه لیاقتش را دارید می رسانیم.

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.