همیار وب


درگاه پرداخت واسط اینترنتی سایت هایی هستند که با گرفتن مجوز از شرکت های PSP درگاه پرداخت اینترنتی به کسب و کارهای آنلاین ارائه می دهند. درگاه های پرداخت واسط اینترنتی کمک بسیاری به کسانی که قصد راه اندازی هر نوع کسب و کاری را در فضای اینترنت دارند کرده اند. با استفاده از سایت هایی که درگاه پرداخت اینترنتی واسط ارائه می کنند دیگر نیازی نیست برای راه اندازی درگاه پرداخت آنلاین کسب و کارتان به بانک مراجعه کنید.

دیگر نیازی نیست مجوز خاصی داشته باشید! به راحتی در کمتر از چند ساعت می توانید برای کسب و کار اینترنتی خود درگاه پرداخت اینترنتی راه اندازی کنید.

حتی اگر سایت هم نداشته باشید و به عنوان مثال محصولی را در تلگرام می خواهید به فروش برسانید می توانید از درگاه های پرداخت واسط استفاده کنید. به راحتی و فقط با چند کلیک ساده این کار برای شما امکان پذیر است.

در این مقاله قصد داریم بهترین و مطمئن ترین سایت های درگاه پرداخت واسط اینترنتی در سال 97 را با هم بررسی کنیم. البته همانطور که عرض کردم تمام سایت های ارائه دهنده درگاه پرداخت آنلاین دارای مجوزر هستند و در این مقاله بیشتر در مورد مزایا و معایب آن ها صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم مردد هستید کدامیک از درگاه پرداخت های واسط اینترنتی به درد شما می خورند با من در این مقاله همراه باشید.

 

چرا باید درگاه پرداخت واسط اینترنتی بگیریم؟

گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی از بانک برای کسانی آسان است که به کاغذ بازی عادت دارند. در واقع گرفتن درگاه پرداخت مستقیما از بانک مشکلات خودش را دارد. مثلا حتما باید سایتی داشته باشید دارای محتوای با کیفیت و دارای نماد اعتماد که معلوم شود سایت شما معتبر است!

داشتن نماد الکترونیکی (اینماد) درست است که سخت نیست اما پروسه ای خیلی زمان بری دارد و مدتی طول می کشد تا بعد از بررسی های لازم به سایت مورد نظر اعطا شود.

خب از طرفی خیلی ها سایت ندارند! تکلیف کسانی که سایت ندارند چیست؟ وقتی سایتی نباشد ای نمادی هم در کار نیست. پس کلا قضیه منتفی است. بله کسانی که سایتی ندارند به هیچ وجه نمی توانند مستقیما از بانک درگاه پرداخت اینترنتی دریافت کنند. همانطور که می دانید بسیاری از اشخاص کسب و کارهای میلیونی در شبکه های اجتماعی دارند بدون آنکه سایت یا فروشگاه اینترنتی داشته باشند. خب پس این اشخاص برای سهولت مشتریان خود در پرداخت وجه چه باید کنند؟

سایت های درگاه پرداخت واسط دقیقا به کسانی سرویس ارائه می دهند که نه حوصله و وقت رفتن به بانک را دارند نه اینکه صاحب سایت یا فروشگاه اینترنتی هستند!

با استفاده از درگاه های پرداخت واسط اینترنتی به راحتی در کمتر از چند ساعت می توانید درگاه پرداخت آنلاین شخصی خود را راه اندازی کنید. اگر هم سایت نداشته باشید به راحتی می توانید صفحه شخصی برای پرداخت های خود داشته باشید.

از همه مهمتر زمانی که از سایت های واسط، درگاه پرداخت اینترنتی می گیرید در واقع فقط درگاه پرداخت نمی گیرید بلکه امکانات زیادی را دریافت می کنید که نسبت به درگاه پرداختی که مستقیما از بانک گرفته می شود خیلی فراتر است. در ادامه امکاناتی که سایت های واسط به شما می دهند را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

سایت های درگاه پرداخت واسط اینترنتی چه ویژگی هایی دارند؟

قبل از اینکه به سراغ نقد و بررسی سایت های ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی برویم اجازه دهید ببینیم سایت های درگاه پرداخت واسط اینترنتی چه ویژگی هایی دارند؟ در ادامه مزیت ها و ویژگی های یک درگاه پرداخت واسط اینترنتی که باید حتما آن ها را داشته باشد را عنوان خواهم کرد.

 

1.فعال سازی در کمتر از چند ساعت

یکی از ویژگی هایی که سایت های درگاه پرداخت واسط باید داشته باشند فعال سازی سریع است. بسیاری از سایت های ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی در کمتر از چند ساعت حساب کاربری شخص مورد نظر را با احراز کردن هویت آن بررسی و فعال سازی می کنند.

یعنی شما می توانید به جای اینکه به بانک مراجعه کنید و چندین روز وقت خود را برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی هدر دهید در کمتر از چند ساعت درگاه پرداخت آنلاین سایت تان را توسط سایت های مذکور راه اندازی کنید.

 

2.عدم نیاز به مجوز کسب و کار

یکی از ویژگی های خوب درگاه های پرداخت واسط این است که برای ارائه خدمات خود به هیچ وجه از کسب و کارها و اشخاص مجوز فعالیت طلب نمی کنند. این در صورتی است که برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی از بانک ها حتما باید سایت شما دارای ای نماد باشد.

 

3.تسویه حساب روزانه

یکی از دیگر ویژگی هایی که درگاه های واسط پرداخت باید داشته باشند تسویه حساب روزانه در چندین نوبت است. بسیاری از ارائه دهندگان همینطور هستند. سریع بودن تسویه حساب هم ملاک است. معمولا به دو شکل تسویه ها انجام می شوند.

 

1.تسویه حساب به روش پایا

در این روش کارمزدی برای تسویه دریافت نمی شود ولی ممکن است چند ساعت زمان ببرد. در روزهای تعطیل هم تسویه به روش پایا انجام نمی شود و به ساعات اداری در روز بعد موکول می شود.

2.تسویه حساب به روش کارت به کارت

در این روش برای تسویه حساب 500 تومان از مبلغ تسویه کسر می شود ولی چون به روش کارت به کارت است تسویه به صورت آنی انجام می شود. در هر زمان (حتی در روزهای تعطیل) که قصد تسویه به روش کارت به کارت را داشته باشید به سرعت درخواست شما انجام می شود.

 

4.ارائه صفحه شخصی پرداخت

صفحه شخصی پرداخت که دقیقا به نام شما باشد هم جزء خدمات جالب سایت های درگاه پرداخت واسط است. معمولا اکثر درگاه های پرداخت واسط اینترنتی صفحه شخصی به نام شما و به صورت آماده به شما ارائه می دهند که خودتان هم می توانید آن را ویرایش کنید. مثلا رنگ بندی صفحه خود را عوض کنید یا فیلدهای ضروری پرداخت را کم یا زیاد کنید.

از صفحه پرداخت شخصی معمولا برای حمایت از سایت یا واریز وجه به صورت مستقیم به حساب فرد استفاده می شود.

 

5.دکمه پرداخت

دکمه پرداخت جز یکی از خاص ترین خدماتی است که سایت های ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی ارائه می دهند. توسط دکمه پرداخت می توانید فرم های آماده ای با مبلغ ثابت و با فیلد های نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره تماس و … بسازید و آن را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

استفاده از این خدمت مناسب افرادی است که یک محصول خاص برای فروش دارند. فرض کنید سایتی تک صفحه ای دارید و مثلا یک کتاب الکترونیکی را در آن می فروشید. توسط دکمه پرداختی که از قبل تنظیم کرده اید پرداخت ها صورت می گیرد.

نکته جالب توجه این است که در دکمه پرداخت می توانید آدرس هایی را برای هدایت کاربر بعد از پرداخت موفق و بعد از پرداخت ناموفق تعیین کنید که به آن ها وارد شود. مثلا زمانی که پرداخت موفق را انجام داده لینک دانلود محصول برای او ظاهر شود و زمانی که پرداخت او ناموفق بود به صفحه “پرداخت ناموفق بود و دوباره سعی کنید” برود.

 

6.ارائه لینک پرداخت

یکی از ویژگی های خوبی که سایت های درگاه پرداخت واسط اینترنتی ارائه می دهند و کار را برای هر کسی آسان کرده اند ارائه لینک پرداخت است. با این ویژگی هر کسی که حتی سایتی هم نداشته باشد و مثلا از طریق شبکه های اجتماعی قصد کسب درآمد را داشته باشد می تواند کار را برای مشتریان خود آسان کند و با ارائه لینک پرداخت به صورت آنلاین مبلغ مورد نظر را از مشتری دریافت کند.

فرق لینک پرداخت با صفحه پرداخت شخصی در این است که در لینک پرداخت امکان تعیین مبلغ ثابت نیز وجود دارد. به عنوان مثال فرض کنید شخصی در کانال تلگرام خود تعرفه های مختلفی برای تبلیغات در نظر گرفته است. می تواند برای هر تعرفه یک لینک مجزا با همان قیمت ثابت درست کند و هر لینک را به مشتری مورد نظر ارائه دهد.

لینک پرداخت

همچنین از لینک پرداخت در ربات های تلگرامی نیز استفاده می شود. حتما ربات های فروشگاهی را دیده اید که محصولاتی که از قبل برای آن ها تعریف شده اند را می فروشند. مثلا فردی یک محصول خاصی را به ربات سفارش می دهد و ربات هم لینک پرداخت همان محصول مورد نظر را به مشتری می دهد.

البته در لینک پرداخت قرار دادن قیمت متغیر هم امکان پذیر است. همچنین لینک پرداخت موفق و ناموفق هم می توان در نظر گرفت.

 

7.ارائه درگاه پرداخت واسط

در درگاه پرداخت واسط بعد از ورود مشتری به صفحه پرداخت نام ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی را مشاهده می کند. در این صورت مشخص می شود درگاه پرداخت اینترنتی شما به نام کسب و کار شما نبوده است. البته خیلی مهم نیست! خیلی از دوستان فکر می کنند در این صورت افراد کمتری به آن ها اعتماد می کنند. اما اینطور نیست!

در درگاه پرداخت واسط کارمزد کمتری برای پرداخت ها کسر می شود.

 

8.ارائه درگاه پرداخت مستقیم

در درگاه پرداخت مستقیم که به تازگی جزئی از خدمات ارائه دهندگان درگاه های پرداخت اینترنتی می باشد نام و برند کسب و کار شما در صفحه پرداخت قابل مشاهده است. در این صورت مشتریان شما فکر می کنند درگاه پرداخت اینترنتی شما مستقیم از بانک گرفته شده است. به خاطر اینکه اعتباری به کسب و کار شما افزوده می شود کارمزد تراکنش های درگاه های مستقیم بیشتر محاسبه می شود.

 

9.نصب آسان درگاه پرداخت اینترنتی

یکی از بهترین مزیت های سایت های درگاه پرداخت واسط اینترنتی این است که هر کسی به راحتی می تواند برای کسب و کار اینترنتی خود درگاه پرداخت آنلاین بسازد. با پلاگین ها و افزونه هایی که سایت های درگاه پرداخت اینترنتی برای هر نوع سیستمی ارائه داده اند به راحتی هر کسی حتی بدون داشتن دانش برنامه نویسی می تواند روی سایت خود درگاه پرداخت آنلاین نصب کند.

اگر فروشگاه اینترنتی شما ووکامرس، مجنتو، اپن کارت، پرستا شاپ و … باشد هیچ فرقی نمی کند. از قبل همه چیز برای شما آماده شده است. بدون نیاز به حتی یک خط کد نویسی می توانید سایت خود را به راحتی به درگاه پرداخت اینترنتی مورد نظر متصل کنید.

این در صورتی است که اگر از بانک مستقیما بخواهید درگاه پرداخت اینترنتی دریافت کنید باید از طریق کد نویسی آن را به سایت خود اتصال دهید. در این صورت حتما شما نیاز به یک برنامه نویس دارید. این خودش کلی هزینه است!

 

10.پشتیبانی

به نظر من پشتیبانی در استفاده از هر نوع خدمات اینترنتی بسیار مهم است. در سایت های درگاه پرداخت واسط اینترنتی هم پشتیبانی از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است اینطور بگویم برای انتخاب سایتی که قصد دارید از آن برای راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی سایت تان اقدام کنید باید به پشتیبانی آن هم توجه کنید. اجازه دهید در نقد و بررسی سایت ها به این مسئله بیشتر بپردازیم.

پیشنهاد ویژه همیار وب : چگونه برای سایتمان درگاه پرداخت آنلاین بگیریم؟

بسیار خب تا اینجا با ویژگی های مهمی که هر سایتی که ارائه دهنده خدمات درگاه پرداخت اینترنتی واسط است باید داشته باشد آشنا شدید. یعنی حداقل امکاناتی که باید داشته باشند را عنوان کردم. از این به بعد با معرفی هریک از سایت هایی که در این زمینه مشغول فعالیت هستند با مزیت های خاص تر آن ها آشنا خواهید شد.

بهتر است این را هم بدانید تا الان سایت های زیادی در این زمینه مشغول فعالیت بوده اند که بنا به دلایلی دیگر وجود ندارند یا فیلتر شده اند. البته سایت های قدیمی هم بوده اند. در این مقاله سایت هایی معرفی می شوند که در حال حاضر در جایگاه خوبی قرار دارند.

ممکن است سایت های جدیدی معرفی شوند که تازه کار خود را شروع کرده باشند و اینکه تازه کار اند اصلا ملاک نیست! بیشتر سعی شده سایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند مورد نقد و بررسی قرار داده شوند.

 

آیدی پی

یکی از سایت هایی که خدمات پرداخت ارائه میکند اما دو نوع سرویس جداگانه پرداختی دارد سایت آیدی پی است.
آیدی پی هم درگاه پرداخت شخصی میدهد هم درگاه پرداخت برای سایت و اپلیکیشن.

درگاه شخصی آیدی پی مناسب برای هر شخص یا شرکتی است که قصد دارد تجربه جدیدی از خدمات پرداخت وجه به صورت الکترونیکی داشته باشد.

زمانی که در آیدی پی ثبت نام می کنید می توانید صفحه شخصی خود را با فیلدهای دلخواه به صورت اختصاصی با نام و آیدی خودتان بسازید و آن را در اختیار هر کسی که قرار است به حساب شما پول واریز کند قرار دهید.(برای دریافت لقساط صندوق خانگی و دونگ و دونیت و خیریه و…)

 

صفحه شخصی در آیدی پی

یکی از دیگر امکانات آیدی پی در درگاه شخصی ایجاد فروشگاه در صفحه شخصی تان است. به عنوان مثال می توانید برای هر یک از خدمات یا محصولات یا فایلهایی که ارائه می دهید یک صفحه مجزا با لینک منحصر به فرد درست کنید و آن را در فروشگاه خود قرار دهید.

فروشگاه اینترنتی در آیدی پی

 

در بخش دیگر آیدی پی امکانات وب سرویس برای سایت های هم ارائه میکند که نمونه کدها ، پلاگین و افزونه های زیادی هم برای به سایت یا فروشگاه اینترنتی شما دارد.
آیدی پی ابزاها و API های متنوعی برای توسعه در اختیار کاربرانش قرار میدهد که سایت ها و اپلیکیشنها و ربات ها میتوانند از این خدمات استفاده کنند.

در کل آیدی پی که مجوز بانک مرکزی هم دارد در درجه اول مناسب افرادی است که سایت یا فروشگاه اینترنتی ندارند و بدون هزینه های اضافی قصد دارند خدمات و محصولات خود را بفروشند (افرادی که در تلگرام یا اینستاگرام یا جاهای دیگر قصد دارند کسب درآمد داشته باشند) و در درجه دوم مناسب تمام کسب و کارهایی که سایت یا اپلیکیشن دارند و دنبال خدمات خوب و ارزان و با کیفیت هستند.

 

مزایای وب سرویس آیدی پی:

کارمزد پایین برای خدمات وب سرویس و درگاه پرداخت (حداکثر 1500تومان)

تسویه اتوماتیک و روزانه (هر روز ساعت 11 صبح )

ترمینال اختصاصی برای مشتریان وفادار(تسویه اتوماتیک 6صبح)

انواع پلاگین ها و ماژول ها + نمونه کد آماده و ساده برای راه اندازی وب سرویس

پشتیبانی خوب

 

معایت وب سرویس آیدی پی :

نداشتن پلاگین آسان فرم برای سایتها

 

مزایای درگاه پرداخت شخصی آیدی پی :

تبدیل شماره کارت یا شماره شبا به آیدی (idpay.ir/ali)

جابه جایی وجه تا سقف 50 میلیون تومان در روز از هر بانکی به هر بانکی

ساخت صفحه شخصی با مشخصات و فیلدهای شما

ساخت فروشگاه خدمات و کالاهای دیجیتالی (فایل(

ساخت لینک اختصاصی پرداخت

ارسال فاکتور پیامکی (درخواست پول پیامکی)

سرویس پیامکی رایگان

 

معایب درگاه پردایخت شخصی آیدی پی:

نداشتن سبدخرید در بخش فروشگاهی

 

آیدی پی هم به سایت ها و کسب و کارهایی که قصد دارند با کمترین هزینه وب سرویس داشته باشند توصیه میشود و همچنین به دارندگان کانال های تلگرامی و پیج های اینستاگرامی و هر شخصی که وب سایتی ندارد و میخواهد درگاه شخصی پرداخت ایجاد کند.

 

درگاه پرداخت آنلاین زیبال

شرکت راهکار نوین زیبال در سال ۱۳۹۶ تاسیس شده است و در زمینه ارائه راهکارهای نوین پرداخت به کسب و کارها فعالیت می‌کند.

زیبال در اوایل سال ۱۳۹۷ با بررسی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانش بنیان و در اواسط سال ۱۳۹۸ پرداخت یار رسمی بانک مرکزی شده است.

یکی از محصولات ارائه شده توسط این مجموعه درگاه پرداخت آنلاین است که با استفاده از سرویس سوییچینگ هوشمند توسعه داده شده توسط تیم زیبال مشتریان فروشگاه اینترنتی را در هر لحظه به بهترین و سریع ترین درگاه پرداخت متصل می‎‌کند.

علاوه بر ارائه درگاه پرداخت آنلاین امن و بدون قطعی، پشتیبانی درگاه پرداخت نیز یکی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب درگاه برای سایت است؛ تیم پشتیبانی زیبال از طریق تماس تلفنی و تیکت همواره در دسترس هستند و در تمامی مراحل نصب درگاه پرداخت و استفاده از آن به کسب و کارها کمک می‌کنند.

 

ویژگی های درگاه پرداخت آنلاین زیبال

1.مسیردهی هوشمند (سوییچینگ)

این سرویس با اتصال مشتریان کسب و کارها به مطمئن ترین درگاه سبب افزایش نرخ تراکنش های موفق و در نهایت افزایش فروش کسب‌ و کارهای آنلاین می‌شود.

 

2.تسهیم

با استفاده از سرویس تسهیم صاحبان کسب و کار می‌توانند موجودی کیف پول خود را بین بی نهایت حساب بانکی با نسبت های مختلف تقسیم کنند و عملیات تسهیم را در زمان دلخواه انجام دهند.

 

3.گزارشات تحلیلی

آمار لحظه ای تسویه ها و پرداخت ها از طریق سیستم های اعلان زیبال مانند پیامک، بات تلگرام و … برای پذیرندگان درگاه پرداخت ارسال می‌شوند و آمار تحلیلی فروش کسب و کار نیز در پنل زیبال قرار میگیرد.

 

انواع درگاه پرداخت آنلاین زیبال

زیبال 3 مدل درگاه پرداخت آنلاین ارائه می‌دهد که شما می‌توانید با توجه به نیازتان مدل دلخواه خود را دریافت کنید.

1.با استفاده از درگاه پرداخت واسط مشتریان کسب و کار شما ابتدا وارد صفحه تایید اطلاعات پرداخت زیبال و پس از تایید اطلاعات به درگاه پرداخت هدایت می‌شوند.

2.درگاه پرداخت مستقیم مشتریان شما را مستقیم به صفحه درگاه پرداخت هدایت می‌کند.

3.با استفاده از درگاه پرداخت اختصاصی مشتریان شما مستقیم به صفحه درگاه پرداخت هدایت می‌شوند و نام و لوگوی سایت شما را به عنوان پذیرنده مشاهده می‌کنند.

 

سایر محصولات زیبال

1.پرداخت در محل

با اتصال کارتخوان های زیبال به وب سایت یا اپلیکیشن، تمامی جزییات و اطلاعات تراکنش ها بلافاصله بعد از انجام تراکنش توسط مشتریان به سایت یا اپلیکیشن شما ارسال می‌شوند و این یکپارچگی اطلاعات سبب کاهش فرآیندهای مالی و حسابداری می‌شود.

 

2.کیف پول

با استفاده از کیف پول زیبال می‌توانید موجودی کیف پول خود را به راحتی مدیریت کنید و مبالغ موجودی حساب را در زمان دلخواه، بین ذی نفع های کسب و کار، با نسبت های متفاوت تقسیم کنید.

کیف پول زیبال نیاز به پیاده سازی کدها برای ساخت کیف پول ندارد و تمامی امکانات مورد نیاز شما مانند ساخت کیف پول، شارژ و … از طریق وب سرویس (API) های ما قابل دسترسی هستند.

 

درگاه پرداخت اینترنتی بیت پی

بیت پی یکی از بهترین درگاه پرداخت های اینترنتی واسط و اختصاصی است که فعالیت خود را ابتدای شهریور 95 آغاز کرده است. بیت پی همان پی لاین سابق است که قدمت زیادی در این حوزه دارد. بعد از مشکلات فیلترینگی که برای سایت های درگاه واسط پرداخت افتاد با نام دیگری در سال 95 فعالیت خود را آغاز کرده اند و به جرات می توان گفت خدمات خوبی را به کاربران اینترنتی ارائه می دهند.

یکی از مزیت های ویژه بیت پی ارائه درگاه اختصاصی از طرف بانک ملت است. بیت پی برای سایت های معتبری که تراکنش های بالایی در ماه دارند درگاه اختصاصی با نام برندشان ارائه می دهد که البته کارمزد زیادی هم نمی گیرد. بیت پی برای درگاه های اختصاصی فقط یک درصد کارمزد دریافت می کند. کارمزد درگاه واسط 0.5% با سقف 5,000 تومان می باشد و کارمزد درگاه مستقیم 1% با سقف 10,000 تومان است.

تسویه حساب سریع به روش کارت به کارت و پایا از دیگر مزایای درگاه پرداخت اینترنتی بیت پی می باشد. هر زمان از شبانه روز که بخواهید می توانید درخواست تسویه حساب بدهید و در کمتر چند ساعت در روش پایا مبلغ مورد نظر به حساب شما واریز می شود.

از معایب سایت بیت پی نداشتن دکمه پرداخت یا فاکتور پرداخت به صورت جداگانه است. اما در کل می توان بیت پی را یکی از مطمئن ترین درگاه های واسط پرداخت اینترنتی دانست.

 

مزایای بیت پی:

ارائه کیف پول برای کاربران

کارمزد کم روی درگاه مستقیم

تسویه حساب سریع و به موقع

فعال سازی آنی حساب کاربری و درگاه سایت

ارائه درگاه اختصاصی از بانک ملت

پشتیبانی عالی

 

معایب بیت پی:

عدم ارائه دکمه یا فاکتور پرداخت

 

پی دات آی آر

سایت پی هم یکی از بهترین سایت های درگاه پرداخت واسط ایرانی است که با توجه به رتبه الکسای 188 ایرانی که دارد انتظار می رود کاربران زیادی هم داشته باشد. این سایت هم مانند دیگر سایت هایی که معرفی کردم مزیت های خاصی دارد که به ترتیب هر یک را عنوان خواهم کرد.

یکی از مزیت های خوب سایت پی این است که با ارائه کیف پول، شما را قادر می سازد تا درآمد های خود را مجزا محاسبه کنید. مثلا اگر چندین سایت داشته باشید می توانید برای هر یک از آن ها کیف پول تعیین کنید تا درآمد های آن ها به صورت مجزا محاسبه شود.

یکی دیگر از مزیت های داشتن کیف پول این است که بدون مراجعه به صفحه پرداخت بانکی می توانید انتقال وجه را به کاربرانی که عضو سایت پی هستند انجام دهید. خب خیلی وقت ها سیستم های پرداخت بانکی با اختلال هایی مواجه می شوند که در این صورت پرداخت با کیف پول بهترین کار است.

یک از مزیت های دیگر سایت پی این است که کارمزد برای هر درگاه پرداخت یعنی واسط یا اختصاصی 1% محاسبه می شود.

 

مزایای پی دات آی آر:

کارمزد ثابت 1 درصد

ارائه کیف پول

ارائه درگاه اختصاصی با نام سایت شما

ارائه فرم پرداخت

پشتبانی خوب

 

معایب پی دات آی آر:

عدم ارائه درگاه اختصاصی به سایت های معمولی

 

سیزپی

سیزپی هم یکی از بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی ایران است که که زیرمجموعه هلدینگ پیشگامان است. سیزپی با دریافت مجوز رسمی از بانک مرکزی هم اکنون به عنوان یک پرداخت یار در زمینه ارائه خدمات پرداخت اینترنتی به کسب و کارهای ایرانی مشغول به فعالیت است. سیزپی در تلاش است تا فرایند خرید از وب سایت های اینترنتی را برای مشتریان و همینطور فراید های مالی را برای کسب و کارهای اینترنتی آسان کند. سیزپی متشکل از تیم جوان و خلاق است که در تلاش برای ساده کردن خدمات مالی و مقرون به صرفه برای افراد زیادی در سراسر کشور است.

از مهترین خدمات درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی می توان به لینک پرداخت، کیف پول و درگاه پرداخت سازمانی، درگاه پرداخت مستقیم، فاکتور الکترونیکی، کارت خوان مجازی اشاره کرد.

سیزپی دارای کمترین کارمزد درگاه پرداخت در شبکه پرداخت الکترونیک کشور است. کارمزد سیزپی به ازای هر تراکنش 1 درصد مبلغ تراکنش که تا سقف 1000 تومان است. یعنی اگر مثلا یک میلیون تومان مبلغ تراکنش شما باشد فقط 1000 تومان کارمزد دارد. البته برای انواع کسب و کارها، بسته به بزرگی و کوچکی آن ها طرح های حمایتی دارد.

 

زرین پال

زرین پال اولین سایتی بود که در زمینه ارائه درگاه پرداخت واسط اینترنتی کارش را شروع کرد. در حقیقت اولین و قدیمی ترین سایت در این حوزه زرین پال است. زمانی که تعداد زیادی از سایت های درگاه پرداخت اینترنتی به دلایلی فیلتر شدند و مجوز خیلی از آن ها باطل شد زرین پال همچنان به کار خود ادامه می داد.

یکی از امکانات منحصر به فرد زرین پال ارائه زرین کارت است که به صورت یک کارت فیزیکی است. دقیقا مثل کارت عابر بانک می ماند. یعنی توسط زرین کارت تمام کارهایی که توسط یک کارت بانکی می توان انجام داد را می توانید انجام دهید.

تسویه حساب با زرین‌کارت سریع و با کارمزد کم انجام می شود. کارمزد تسویه حساب با زرین کارت 0.5 درصد است. یعنی مثلا اگر 100 هزار تومان در کیف پول زرین پال شما باشد و قصد دارید آن را به زرین کارت خود انتقال دهید با کارمزد نیم درصد انجام می شود و بلافاصله از طریق دستگاه های عابر بانک می توانید آن را برداشت کنید. همچنین در روزهای سه شنبه کارمزد زرین کارت صفر درصد می شود.

همچنین از طریق حساب کاربری خود در سایت زرین پال نیز می توانید به راحتی زرین کارت خود را مدیریت کنید. مثلا می توانید از زرین کارت خود به دیگر حساب های بانکی خود پول واریز کنید.

یکی دیگر از امکانات ویژه زرین پال داشتن اپلیکیشن موبایلی است. از طریق اپلیکیشن موبایلی زرین پال به راحتی می توانید تراکنش های خود را مدیریت کنید، کیف پول و کارت های بانکی خود را مدیریت کنید، قبض های خود را پرداخت کنید، شارژ خرید کنید و در واقع یک کیف الکترونیی همراه داشته باشید.

 

مزایا :

ارائه زرین کارت

ارائه درگاه پرداخت اختصاصی با نام کسب و کارتان

ارائه لینک و صفحه پرداخت

داشتن اپلیکیشن موبایلی

سه شنبه های طلایی با کامزد صفر درصد

 

معایب :

دریافت هزینه های اضافی زیاد (زرین گیت و زرین کارت)

پشتیبانی ضعیف

 

نکست پی

نکست پی شرکت تازه تاسیسی است که کار خود را از خرداد ماه سال 95 آغاز کرده است. در این مدت کم هم توانسته مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کند. شعار این شرکت این است که در کمتر از 5 دقیقه درگاه پرداخت خود را راه اندازی کنید. البته واقعا هم همینطور است. زمانی که برای اولین بار در این سایت ثبت نام کردم به سرعت حساب کاربری من فعال شد.

ولی متاسفانه به خاطر اختلالی که در افزونه ووکامرس این سایت بود استفاده از آن را کنار گذاشتم. زمانی متوجه کاهش سرعت بارگذاری سایتم شدم که دیدم اشکال از افزونه نکست پی بود. البته مطمئن هستم الان چنین مشکلی ندارد و مشکل برطرف شده است.

یکی از ویژگی های خوب نکست پی دارا بودن سوییچر هوشمند بدون قطعی است. در صورتی که هر اختلالی در سیستم بانکی فعلی هنگام پرداخت رخ دهد بلافاصله به سیستم بانک دیگری سوییچ می شود تا پرداخت با موفقیت انجام شود.

 

مزایا :

راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی در کمترین زمان ممکن

45 روز اول بدون کارمزد

تسویه حساب سریع

امکان کسب درآمد از طریق معرفی اعضا

 

معایب :

عدم ارائه درگاه پرداخت مستقیم

اتصال تنها به دو بانک برای پرداخت

 

پی پینگ

یکی از سرویس های جدید و کاملا متفاوتی که امروزه شاهد آن هستیم سایت پی پینگ است. از شکل و شمایل سایت و خدماتی که ارائه می کند کامل واضح است که پی پینگ کاملا از رقبای خود متمایز است.

پی پینگ سرویس های متنوعی را برای هر شخص و هر کسب و کاری در فضای مجازی ارائه می دهد که همین باعث شده در همین مدت زمان کوتاه از شروع فعالیتش اسمش بر سر زبان ها بیافتد.

پی پینگ خدمات و مزایای متفاوتی برای کاربران خود در نظر گرفته است که هر یک را با هم بررسی می کنیم.

 

1.خدمات شخصی

خدمات شخصی پی پینگ مناسب برای افرادی است که کسب و کار خاصی ندارند و برای پرداخت های شخصی خود می خواهند از پی پینگ استفاده کنند. به عنوان مثال فرض کنید شما از شخصی 100 هزار تومان طلب کار هستید و برای راحتی کار واریز کننده می توانید صفحه پرداخت شخصی با مبلغ ثابت 100 هزار تومان درست کنید و به طرف بدهید تا بدون معطلی مبلغ را برای شما واریز کند.

یکی از خدمات منحصر به فردی که پی پینگ برای اشخاص ارائه کرده است اپلیکیشن آن است. واقعا منحصر به فرد است که از طریق اپلیکیشن عالی و در عین حال ساده پی پینگ بتوانید برای هر کسی وجهی واریز کنید. بدون آنکه شخص مورد نظر عضو سایت یا اپلیکیشن پی پینگ باشد!

اپلیکیشن پی پینگ

برای استفاده راحت از اپلیکیشن پی پینگ فقط کافی است مخاطبان مورد نظر خود را در اپلیکیشن اضافه کنید و از قسمت ویرایش مشخصات حساب بانکی آن ها را یک بار برای همیشه درج کنید. از این به بعد هر وقتی که دوست داشته باشید به راحتی می توانید مبلغ مورد نظرتان را مستقیم به حساب دوستان و عزیزانتان واریز کنید.

به عنوان مثال فرض کنید ماهیانه مبلغی را باید به حساب فرزندتان واریز کنید. به راحتی با اپلیکیشن پی پینگ می توانید نام او را در لیست مخاطبان انتخاب کنید و مبلغ ورد نظر را در کمتر از چند ثانیه به حساب او انتقال دهید. بدون اینکه بخواهید مشخصات بانکی خود را دوباره هنگام انتقال وجه وارد کنید.

 

2.خدمات تجاری

همانطور که از اسمش معلوم است خدمات تجاری مناسب افرادی است که کسب و کار آنلاینی دارند و قصد دارند خدمات یا محصولات خود را از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی به فروش برسانند.

در قسمت آیتم های مالی می توانید صفحه پرداخت شخصی برای هر یک از محصولات و خدمات خود بسازید و کد آن را برای نمایش در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید.

یکی از امکاناتی که در خدمات تجاری به شما ارائه می شود ایجاد فرم پرداخت در شبکه های اجتماعی است. همانطور که مشخص است این قابلیت مناسب برای افرادی است که در اینستاگرام یا تلگرام محصولات و خدماتی را ارائه می دهند.

با استفاده از این قابلیت می توانید نام، عکس و قیمت محصول خود را مشخص کنید و با استفاده از لینک کوتاه پرداختی که پی پینگ برای شما ایجاد می کند آن را در اختیار مشتریان خود در هر کجا که هستند قرار دهید. همچنین قابلیت دریافت آدرس گیرنده محصول هم در چنین شرایطی برای شما فراهم است.

 

مزایای پی پینگ:

پرداخت آسان به وسیله اپلیکیشن موبایلی

ایجاد صفحه پرداخت شخصی

ایجاد لینک های پرداخت آماده و آسان در پیام رسان ها

صفحه اختصاصی پرداخت با نام کسب و کار شما

 

معایب پی پینگ:

تاخیر در تسویه حساب های تجاری

عدم تعیین دریافت کارمزد در خدمات شخصی

غیر قابل توسعه (عدم اتصال به CMS ها و سایت های شخصی)

 

پی پینگ استارتاپ خوب با امکانات ویژه ای است که مطمئننا به زودی خیلی از افراد به خصوص افراد عادی که هیچ کسب و کاری ندارند مشتاق می شوند از آن برای سهولت در پرداخت های خود استفاده کنند.

 

پیشنهاد می کنم مقاله 20 سرویس برتر کوتاه کننده لینک در سال 99 را بخوانید.

 

پرداخت واسط

پرداخت واسط

یکی از درگاه های پرداخت واسط اینترنتی که به تازگی کار خود را شروع کرده است سایت ” پرداخت واسط” است. توسط سایت پرداخت واسط به راحتی در کمتر از چند دقیقه می توانید درگاه پرداخت آنلاین سایت تان را به نام کسب و کارتان راه اندازی کنید.

از مزیت های ویژه سایت پرداخت واسط این است که با استفاده از اتوماسیون پرداخت پیشرفته ای که دارد قادر هستید تمام تراکنش های درگاه تان را به نرم افزار CRM خود اتصال دهید و مدیریت کنید.

یکی از مزیت های دیگر سایت پرداخت واسط این است که تسویه حساب به صورت آنی انجام می شود. شما هر زمان که اراده کنید پرداخت واسط مبلغ مورد نظرتان را با شما تسویه می کند.

ارسال اتوماتیک لینک پرداخت از طریق ایمیل ، پیامک و تلگرام به مشتریان هم از دیگر مزیت های منحصر به فرد سایت پرداخت واسط است. توسط این قابلیت دیگر نیازی نیست برای مشتریان خود یادآوری ارسال کنید. همه چیز اتوماتیک برای شما انجام می شود.

 

مزایای پرداخت واسط:

سه ماه رایگان و بدون کارمزد

فعال سازی درگاه پرداخت در چند دقیقه

ارائه درگاه با نام کسب و کار شما

تسویه حساب مستقیم و بدون واسطه ، توسط شبکه بانکی کشور (شاپرک)

قابلیت یکپارچه سازی با نرم افزار های سازمانی (سی آر ام)

اتوماسیون پیگیری واریز وجه

اتصال درگاه به بانک محبوب شما

ارسال اتوماتیک لینک پرداخت به مشتری

ارائه پلاگین های مختلف متناسب با سایت شما

 

آقای پرداخت

آقای پرداخت

درگاه آقای پرداخت هم یکی از جدیدترین سایت های ارائه دهنده درگاه واسط پرداخت اینترنتی است که در اردیبهشت سال 97 فعالیت خود را آغاز کرده است. ظاهر زیبا و رابط کاربری دلنشین در سایت یکی از مزیت های خوب این سایت است. از این گذشته کارمزدهای نیم درصد و یک درصد برای درگاه های مستقیم از ویژگی های این سایت است.

فعال سازی آنی درگاه واسط شما در درگاه آقای پرداخت با احراز هویت صورت می گیرد.

چون به تازگی این سایت شروع به فعالیت کرده است خیلی از دوستان فکر می کنند قابل اطمینان نیست! اما اصلا اینطور نیست ایت سایت زیر نظر شاپرک فعالیت خود را آغاز کرده است و کاملا قانونی و مطمئن است.

از دیگر مزیت های سایت درگاه آقای پرداخت راهنمای کامل کار با سایت و وب سرور برای برناه نویسان است. هرچند که کار با درگاه آقای پرداخت ساده است چون تمام پلاگین های مربوط به سایت سازهای مختلف را دارا است.

 

مزیت های درگاه آقای پرداخت:

ارائه درگاه پرداخت مستقیم و واسط

فعال سازی درگاه پرداخت آنلاین در چند دقیقه

مقدار کارمزد از 0.5 درصد تا یک درصد

ارائه پلاگین های مختلف

راهنمای کامل کار با وب سرویس

رابط کاربری زیبا

پشتیبانی آنلاین و تلفنی

پیگیری تراکنش های مشتری

 

 

جمع بندی و سخن پایانی

هر چند سایت هایی که خدمات درگاه پرداخت آنلاین ارائه می دهند خیلی زیاد هستند و البته ماندگار نیستند! ولی در این مقاله سعی کردم بهترین و مطمئن ترین سایت های درگاه پرداخت واسط اینترنتی را به شما معرفی کنم. شما هم سعی کنید با توجه به نیازتان هر کدام از سایت ها که خدمات بهتری ارائه می دهند را انتخاب کنید.

سایت هایی که معرفی کردم دارای مجوز و قطعا قابل اعتماد هستند. اگر غیر از این بود تا الان 100 درصد غیر فعال یا اینکه فیلتر می شدند. اگر در ادامه سال سایت هایی که واقعا معتبر بودند و خدمات متفاوتی را ارائه می دادند کارشان را شروع کرده باشند حتما در همین مقاله معرفی خواهند شد. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید و با توجه به نوع نیازتان سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.