بدون شک تعداد خیلی زیادی از کسانی که در سطح جهان زندگی می کنند با برنامه اینستاگرام آشنایی دارند، اما سوالی که برای آن ها پیش می آید این است که چرا انقدر که می خواهند در این شبکه اجتماعی موفق نیستند. یا اینکه چرا مانند دیگر صفحه های اینستاگرامی پیج آن ها رونق ندارد؟ کسانی که در اینستاگرام به محبوبیت رسیده اند چه روشی پیش گرفته اند و از چه ابزاری استفاده می کنند؟ در این مقاله قصد داریم که روش های مختلف برای افزایش فالوور اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. از ترفندهای کلیدی گرفته تا خرید فالوور و … همگی برای افزایش فالوور پیچ شما از اهمیت زیادی برخوردار هستند. بنابراین برای اینکه بتوانید تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید باید به نکات گفته شده در این مقاله توجه کافی را داشته باشید.

 

تعریف یک استراتژی اینستاگرامی

افزایش فالوورهای اینستاگرام بسیار کند و شیوه ای تدریجی را دارد، اما با وجود این هم روش هایی وجود دارد که شما می توانید به تعداد خیلی زیادی فالوور دست پیدا کنید مانند خرید فالوور های فیک، اما این تعداد فالوور فقط یک عدد می باشد و سودی آید شما نمی شود. معمولا برای پیشبرد راه درست هر کاری به وقت نیاز دارد و در عوض می توانید به نتیجه ای مطمعن دست پیدا کنید. برای افزایش تعداد فالوور های پیج خود باید یک استراتژی را برای خود معین کنید. استراتژی به راه حلی می گویند که شما را از نقطه فعلی به نقطه دلخواه و محبوب می رساند. برای طراحی استراتژی باید مراحلی را پیش ببرید که شامل موارد زیر می شوند:

مشخص نمودن هدف: داشتن هدفی مشخص می تواند مهم ترین قسمت های یک استراتژی مناسب باشد تا بتوانید فالوورهای زیادی را به دست آورید. برای روشن نمودن هدف خود می توانید به کسب و کاری که در آینده می خواهید داشته باشید فکر کنید؛ یعنی می توانید جایگاه خود را در یک سال آینده پیش بینی کنید؛ بنابراین با توجه به نکاتی مثل اینکه می خواهید چه تعداد فالوور داشته باشید؟ ارتباط و تعامل شما با فالوور ها چگونه باشد؟ وضعیت لایک های شما چطور باشد و … توجه داشته باشید. اگر جواب سوالاتی را که در ذهن دارید می توانید بیابید خیلی خوب است اما اگر نتوانید به سوال هایی که در ذهن دارید پاسخ مناسب دهید مشکل شما در هدف است؛ بنابراین اول باید هدف خود را از ایجاد صفحه اینستاگرام مشخص کنید.

داشتن برنامه عملی: بعد از اینکه هدف خود را مشخص نمودید باید به برنامه هایی فکر کنید که می تواند شما را به اهداف مورد نظرتان نزدیک کند. ممکن است این سوال برای شما پیش آید که بر اساس چه چیزی باید برنامه بنویسیم، شما می توانید اول مخاطبان خود را شناسایی کنید. برای این کار باید بررسی کنید که قرار است با چه افرادی در ارتباط باشید و آن ها را از لحاظ موقعیت جغرافیایی، سن، علاقه مندی و … بشناسید. با شناختن کاربران خود می توانید پیش بینی دقیق تری از واکنش های آن ها داشته باشید تا بتوانید برنامه های عملی بهتری داشته باشید.

در قدم بعدی باید پیج رقیبان خود را با دقت تمام بررسی و تحلیل نمایید و نقاط و قوت و ضعف آن ها را شناسایی نمایید، شناسایی اینکه آیا به خرید فالوور روی آورده اند یا خیر می تواند در این زمینه به شما کمک شایانی کند. باید به این نکات توجه داشته باشید که کدام پیج ها فالوورها و لایک های بیشتری دارند. از دیگر کارهایی که باید برای برنامه عملی خود در نظر داشته باشید فکر و ایده شما در مورد برند است. مطمعنان در پشت هر برندی و کسب و کاری ایده ای نهفته است. به عنوان مثال شعاری که رسانه نوین تجارت برای خود در نظر گرفته این می باشد شفاف باشید، متفاوت باشید» بدون شک شما می توانید در تمامی قسمت های سایت رد این شعار را مشاهده کنید.

 اگر تمامی پست هایی که قرا می دهید یک تم خاص داشته باشند پیج اینستاگرام شما از جذابیت بیشتری برخوردار خواهد شد که در بالا بردن فالوور های شما موثر می باشد. برای کسب و کار خود می توانید لوگوی خاصی را تعریف کنید که شما را حرفه ای نشان می دهد. شعاری که برای برند خود معرفی می نمایید این موضوع را نشان می دهد که بر روی کار خود مصمم هستید و دارای هدف می باشید. در آخر می توانید یک هشتگ را برای کسب و کار خود بسازید این هشتگ می تواند کسب و کار شما را به دیگران معرفی کند.

تجزیه تحلیل و بررسی: لحظه به لحظه باید استراتژی خود را بررسی کنید و مورد تجزیه وتحلیل قرار دهید. باید به دقت دریابید که چه اندازه به هدف خود نزدیک و یا دور شده اید.

 

به اشتراک گذاری پست در زمان مناسب

در متن بالا به این نکته اشاره کردیم که باید یک استراتژی مناسب داشته باشید. قرار دادن پست در طول روز می تواند باعث شود که مخاطبان به پیج شما توجه بیشتری کنند. با این کار می توانید به کاربران نشان دهید که در طول روز به طور مستمر در حال فعالیت هستید و کسب و کار شما زنده می باشد بنابراین فالوورهای بیشتری به پست شما واکنش نشان می دهند. حتی لایک ها و کامنت های زیادی را می توانید در پست های خود مشاهده کنید این کار را می توانید با خرید لایک هم انجام دهید. در قرار دادن پست آزمون و خطا را امتحان کنید یعنی در ساعت های مختلف پست های خود را قرار دهید و بررسی نمایید که در چه بازه زمانی لایک های بیشتری را دریافت می کنید.

شما باید کاربران خود را به خوبی بشناسید و نیازهای او را دریابید. به این نحو به شناختی که از مخاطبان خود دارید شیوه پست گذاری شما جذاب تر می شود. به کارا هایی که در مورد گذاشتن پست وجود دارد توجه کنید و آن ها مورد بررسی قرار دهید. طبق بررسی هایی که انجام گرفته ساعت 2 صبح و 5 بعداز ظهر بهترین زمان برای گذاشتن پست می باشد. در این ساعت افراد زیادی آنلاین هستند و عده بیشتری در حال مرور پست ها هستند در نتیجه به لایک کردن پست ها مشغول می شوند و شما از این طریق می توانید تعداد لایک ها و فالوور های خود را افزایش دهید.

 

عکس های جذاب و با کیفیت پست نمایید

همان طور که می دانید شبکه اینستاگرام عکس محور می باشد، بنابراین باید به این نکته توجه کنید که چه عنصری باعث می شود تا مخاطبان هنگام بالا و پایین کردن عکس ها بر روی تصاویر شما مکث کنند. اگر برای صفحه اینستاگرام خود مشغول به عکاسی شده اید باید ترفند های عکاسی را یاد بگیرید و از آن ها نهایت بهره را ببرید. عناصر زیادی هستند که می توانید برای بهبود کیفیت عکس های خود به کار ببرید.

مثلا عکس هایی که در آن ها اشیا آبی قرار دارد لایک بیشتری را می گیرند و یا اینکه عکس های که از روشنایی بالایی برخوردار هستند در بین مردم محبوب تر هستند. هنگام تهیه عکس ها خلاق باشید و از نرم افزارهای خاص ویرایشی استفاده کنید. می توانید پست های خود را به هم ربط دهید با این روش فالوور ترغیب می شود که عکس های دیگر شما را هم دنبال کند. می توانید تلاش کنید که کسب و کار شما شیوه ای منحصر به فرد داشته باشد تا از روی این شیوه آن را بشناسند. هنگام به اشتراک گذاری عکس های جذاب می توانید بیشترین تعداد لایک را به دست آوردی و دیگر نگران خرید لایک نخواهید بود.

 

استفاده از استوری اینستاگرام

در طول روز حدود 100 میلیون کاربر در اینستا مشغول به انتشار استوری هستند. هنگام استفاده از استوری اینستاگرام می توانید کسب و کار و محتوای پیج خود را به خوبی به نمایش بگذارید. استوری ها در بالای صفحه های پیج ها قرار دارند و شانس دیده شدن آن ها بیشتر می باشد. با توجه به تحقیقاتی که انجام گرفته است می توان گفت تنها با انتشار 10 درصد استوری می توانید فالوورهای زیادی را به دست آورید یعنی باید به طور منظم و لحظه به لحظه استوری بگذارید.

تا استوری های شما در ردیف اول فید بماند. الگوریتم اینستاگرام به نحوی طراحی شده تا پست ها برای کسانی که فعال هستند بیشتر به نمایش گذاشته شود. به این ترتیب می توانید تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید و در پست های خود شاهد لایک ها و کامنت های مختلفی باشید. البته ناگفته نماند خیلی از افراد با مراجعه به ربات اینستاگرام برای خود فالوور به دست می آورند که کار مطمعنی نمی باشد.

 

نوشتن کپشن های جذاب

هنگامی که پستی را به اشتراک می گذارید باید به فکر نوشتن یک کپشن ساده و جذاب برای آن باشید با این کار می توانید توجه مخاطبان را به پست جلب کنید و آن ها را ترغیب کنید که با شما بیشتر در تعامل باشد. برای این کار اول باید محتوای پست خود را مشخص کنید و در رابطه با آن کپشن خاصی را قرار دهید. برای نوشتن کپشن می توانید آن ها را به صورت مختصر و مفید بیان نمایید و از نوشتن متن های طولانی که با پست شما ارتباطی ندراند پرهیز کنید. کپشن کامل کننده عکس شما می باشد، هدف پست گذاری خود را فراموش نکنید به عنوان مثال اگر در حال گذاشتن برند خاص خود هستید باید نحوه خرید و اطلاعات لازم را در مورد آن محصول بنویسید.

 همه افراد بدون شک تبلیغات نوآورانه را دوست دارند شاید گاهی اوقات مصرف کننده آن محصول نباشیم اما به دلیل خلاقیتی که در آن پست به کار برده اند آن تبلیغ را به خاطر داشته باشیم. احتیاجی نیست به طور رسمی با مخاطبان خود سخن بگویید تا می توانید شوخ طبع باشید. تبادل نظر از فالوور می تواند بهترین راه ارتباط با آن ها باشد. در این نظر سنجی ها می توانید نقاط قوت و ضعف، نیازها و درخواست های کاربران را از آن ها بخواهید. قصه گویی از دیگر کارهایی است که در کپشن های خود می توانید به کار ببرید. با گفتن قصه می توانید برند خود را خیلی بهتر به فالوورها توضیح دهید. به عنوان مثال در چند استوری می توانید تمامی اطلاعات یک محصول را در اختیار کاربران قرار دهید. استفاده از هشتگ ها را در کپشن خود فراموش نکنید.

 

ایجاد هشتگ

هشتگ ها به شما کمک می کنند که کسب و کار خود را به دیگران معرفی نمایید. هشتگ ها را مرتبط با پستی که به اشتراک می گذارید انتخاب نمایید. استفاده از هشتگ هایی که با پست های شما ارتباطی ندارند می تواند به عنوان اسپم عمل کند. برای این کار یک هشتگ مخصوص به کسب و کار خو را بسازید چرا که باعث می شود در ذهن مخاطب خیلی راحت تر پیام خود را حک کنید.

 

با روش های مختلفی با کاربران خود در حال تعامل باشید

ممکن است در اکثر مقالات خوانده باشید که راه رشد در شبکه های اجتماعی تعامل با کاربران است. زمانی که می گوییم پستی را به اشتراک بگذارید که میزان تعامل بین کاربران را بالا ببرد دقیقا منظور چیست؟ تعامل کاربران با پست یعنی اینکه پست شما مورد علاقه آن ها بوده است و در مورد آن کنجکاو شده است. می توانید از کاربران خود سوال بپرسید، پرسیدن سوال می تواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند.

 

درس از موفقیت دیگران

می توان در تمامی وب سایت ها داستان های موفقیت آمیز را مشاهده کرد و هر کدام از آن ها می تواند به شما کمک کند تا فالوور های بیشتری را به دست آورید؛ بنابراین احتیاجی نیست به سراغ ربات اینستاگرام برای دریافت فالوور بروید. به عنوان مثال مراد عثمان هنگام رفتن به یک سفر کاری با همسر خود پروژه ی عکاسی را به راه انداخت. عکس هایی که این فرد در پیج خود قرار می داد عکس همسرش ناتالی بود که او را به جاهای مختلفی برده بود در اوایل موفقیت چشمگیری مشاهده نمی شد اما بعد از یک سال پروژه اش در Reddit مورد بررسی قرار گرفت داستان او را منتشر نمودند موفقیت وی از همین زمان آغاز شد. شرکت هایی مثل سامسونگ با او مشغول به همکاری شدند و ناتالی در روسیه یک برنامه تلویزیونی را به دست آورد.

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.