کارکنان و نیروی کار سازمان شما بزرگترین هزینه و سرمایه شما هستند. به عنوان مالک یک کسب و کار بسیار مهم است که ساعات کاری کارمندان خود را با اطمینان دنبال کنید تا بتوانید از وقت آنها بیشترین بهره را ببرید. همچنین باید گزارش کامل مرخصی استعلاجی و تعطیلات را نگهداری کنید و از پرداخت منصفانه حقوق کارمندان خود اطمینان حاصل کنید. از طرفی حتما شما هم به عنوان یک مدیر مشغله های زیادی دارید. اما نگران نباشید؛ دستگاه حضور غیاب همه این کارها را برای شما انجام می دهد و شما می توانید زمانتان را صرف امور دیگر کنید. در این مقاله ابتدا به بررسی مزیت های استفاده از یک دستگاه حضور و غیاب می پردازیم، سپس درباره امکانات ویژه کارتیک صحبت خواهیم کرد.

اهمیت حضور غیاب برای بخش منابع انسانی

نظارت بر حضور کارمندان، یکی از عملکردهای اساسی واحد منابع انسانی است. بدون وجود دستگاه حضور غیاب در سازمان ، ردیابی و نظارت بر حضور کارکنان برای بخش منابع انسانی دشوار است. برخی از سازمان ها که به شدت به نیروی انسانی وابسته اند، دارای دفتر کار جداگانه ای هستند که در آن زمان افراد منفرد پیگیری می شود.

یک دستگاه حضور و غیاب به شما کمک می کند که از انجام همه تعهدات و وظایف کارمندان خود مطمئن شوید. در هر سازمان تجاری، معمولا اکثر افراد به برنامه سازمان احترام می گذارند اما تعداد کمی از کارگران و کارمندان هستند که دیر به دفتر می رسند؛ کارتیک به بخش منابع انسانی در مدیریت زمان این افراد کمک می کند. بنابراین شما می توانید زمان و حضور کارمندان را با دقت ردیابی کنید. به تعبیر دیگر یک دستگاه حضور غیاب ، تصویری دقیق از هزینه کار سازمان ارائه می دهد.

اهمیت حضور غیاب برای مدیران

برای مدیر امکان مشاهده کارکنان خود در تمام ساعات کار وجود ندارد. او نمی تواند مثل یک دیکتاتور یا پرستار کودک رفتار کند، اما اطمینان از اینکه کارمندان او به موقع به دفتر می آیند بسیار مهم است. یک مدیر به کارکنان خود بابت استعداد و وقت آن ها پول می دهد؛ بنابراین اگر آنها به دلیل بیماری غیرمولد باشند یا اینکه دیر به محل کار بیایند، مدیر حق دارد که ناراضی باشد. همچنین برای یک مدیر، پیگیری حال همه افراد شرکت و نیازهای آنها بسیار حیاتی است. استفاده از یک دستگاه حضور غیاب می تواند در وقت شرکت صرفه جویی کرده و خطاهایی را که هنگام محاسبه حضور و غیاب ایجاد می شود کاهش دهد.

رضایت کارمندان و افزایش بهره وری

سیستم نظارت بر حضور کارمندان به رضایت کارکنان سازمان نیز کمک می کند. با استفاده از یک دستگاه حضور غیاب، کارمندان شادتر خواهند بود. زیرا این دستگاه می تواند پرداخت به موقع و دقیق حقوق را تضمین کند. اگر کارکنان سازمان راضی و با انگیزه باشند ، بیشتر کار خواهند کرد و در نتیجه بهره وری افزایش خواهد یافت.

کاهش خطاها و صرفه جویی در هزینه

همیشه هنگامی که حضور کارمندان را به صورت دستی ثبت می کنید ، ممکن است خطاهایی پیش آید. سیستم نظارت بر حضور کارمندان یک روش مدرن الکترونیکی و رایانه ای برای نگهداری سوابق کارمندان است و سوابق کارمندان را بسیار سریع و دقیق نگه می دارد. دستگاه حضور و غیاب بدون هیچ خطایی تردد کارمندان را ثبت می کند.

همچنین یک دستگاه حضور غیاب برای سازمان مثل ابزاری بسیار مفید در راستای پس انداز بهتر است. اجرای یک راه حل حضور و غیاب مبتنی بر فناوری با دستگاه های بیومتریک بلافاصله به کاهش هزینه های کار سازمان کمک می کند. همین الان ثبت نام کنید تا از دموی 30 روزه محصولات کارسو بهرمند شوید

صرفه جویی در زمان

وقتی می خواهید میزان تاخیرهای یکی از کارکنانتان را بررسی کنید، انجام این کاربه صورت دستی زمان زیادی خواهد گرفت. اما با استفاده از دستگاه حضور و غیاب سریعا به اطلاعات لازم دسترسی خواهید داشت و نیازی نیست به سراغ ورقه های کاغذ و ماشین حساب بروید.

افزایش امنیت

هرچه افراد بیشتری به داده های کارمندان دسترسی پیدا می کنند، احتمال نقض قوانین افزایش می یابد . اگر از دستگاه حضور و غیاب استفاده کنید، دیگر لازم نیست نگران امنیت اطلاعات مهم کارمندان خود باشید.

کارتیک بهترین راه برای محافظت از افرادی است که برای شما کار می کنند. در ادامه به توضیح امکانات ویژه این محوصل می پردازیم.

حضور غیاب را به کارتیک بسپارید

کارتیک، محصولی جدید از کارسو و یک دستگاه حضور غیاب است که با استفاده از آن هم در زمانتان صرفه جویی می شود و هم بهره وری و امنیت در سازمانتان افزایش می یابد. دستگاه حضور غیاب کارتیک بررسی حضور و غیاب کارکنان را برای شما آسان می کند و در مقایسه با سیستم حضور و غیاب دستی، بسیار کاربردی تر است. با استفاده از این سامانه کارمندان شما دیگر مجبور نیستند فرم های حضور و غیاب را پر کنند و همه چیز سریع تر و دقیق تر پیش می رود.

بدون نیاز به اثر انگشت

این دستگاه نیازی به اثر انگشت ندارد. هر یک از کارمندان که وارد محیط دفتر می شود با نزدیک شدن به دستگاه می تواند از طریق گوشی هوشمند، حضور خود را ثبت کند. کارتیک برای هر یک از کارکنان یک QR code جدید تولید می کند و به خصوص در روزهایی که رعایت بهداشت بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته، انتخاب امنی است.

بدون محدودیت در تعداد کارکنان

اگر سازمانی بزرگ با تعداد زیادی کارمند دارید، کارتیک برای شما بسیار مناسب است. این دستگاه محدودیتی در ثبت تعداد کارکنان ندارد و هر 5 ثانیه یک بار با تولید کد جدید می تواند حضور کارکنان شما را ثبت کند. بسیاری از سازمان های بزرگ دارای شعبه های متعدد اند. این سازمان ها هزاران کارمند دارند که هر کدامشان دارای حقوق و تعهدات خاص خود است. برای شرکت هایی در این سطح دشوار خواهد بود که همچنان به صورت دستی و با صفحات کاغذ همه چیز را کنترل کنند. برای چنین شرکت هایی ضروری تر است که از دستگاه های حضور غیاب استفاده کنند.

در این مقاله درباره اهمیت حضور غیاب و استفاده از کارتیک به عنوان یک دستگاه حضور غیاب جدید صحبت کردیم. همچنین لازم به ذکر است که با توجه به یکپارچگی پنل کارسو، در صورت کار با هر یک از نرم افزارهای ما می توانید از اطلاعات وارد شده ، برای تقویم سازمانی آنلاین (کارسال) ، اتوماسیون تغذیه (کارفود) ،سامانه حضور غیاب (کارساعت)، سامانه رهگیری آنلاین کارمندان (کارمپ) و نرم افزار حقوق دستمزد (کارپول) نیز استفاده کنید و سرعت پردازش اطلاعات را در سازمانتان افزایش دهید.

با استفاده از محصولات کارسو و بالا بردن راندمان شرکت خود، می توانید به نفر اول کسب و کارتان تبدیل شوید.

کارسو، دستیار آنلاین کسب و کار شما

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.