قدم اول برای حذف اکانت تلگرام


حذف اکانت تلگرام این روزها به یکی از بزرگترین دغدغه های کاربران شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. این روزها عبارات دلت اکانت تلگرام، پاک کردن اکانت تلگرام و آموزش دلیت اکانت تلگرام به وفور توسط کاربران جست و جو می شود.

در این مقاله آموزشی قصد دارم بدون مقدمه طریقه پاک کردن سریع تلگرام و حذف اکانت تلگرام با لینک مستقیم را به شما آموزش دهم. این آموزش برای دیلیت اکانت تلگرام در اندروید، آیفون و کامپیوتر قابل اجراست، چون از طریق مرورگر باید انجام شود.

دیلیت اکانت تلگرام بدون کد امکان پذیر نیست و نیازی هم به برنامه یا اپلیکیشن خاصی ندارد! روش اصلی حذف اکانت تلگرام از طریق سایت اصلی تلگرام قابل انجام است و تمام روش های دیگر سرکاری می باشد.

 

آموزش تصویری پاک کردن اکانت تلگرام در 30 ثانیه

 

حذف اکانت تلگرام چگونه انجام می شود؟

خب بریم سر اصل مطلب! قبل از هرچیز این را بدانید که دیلیت اکانت تلگرام در اندروید و کامپیوتر یکی می باشد و هیچ فرقی با هم نمی کند. در هر روش حذف اکانت تلگرام باید از طریق سایت رسمی تلگرام انجام شود.

 

قدم اول برای حذف تلگرام : برای حذف اکانت تلگرام، ابتدا وارد لینک دیلیت اکانت تلگرام در سایت اصلی تلگرام شوید.

اولین قدم برای پاک کردن اکانت تلگرام خود این است که به آدرس زیر در سایت رسمی تلگرام مراجعه کنید:

https://my.telegram.org/auth

توجه کنید برای دیلیت اکانت تلگرام در IOS و اندروید هم باید دقیقا روی لینک بالا کلیک کنید.

بعد از کلیک روی لینک بالا وارد صفحه زیر می شوید. که در این صفحه باید شماره تلگرام خود را وارد کنید. دقت کنید که شماره خود را باید به همراه کد کشور وارد کنید.

اگر از شماره همراه اول یا ایرانسل استفاده می کنید باید شماره خود را به همراه +98 در ابتدا وارد کنید. درست مثل تصویر زیر و سپس روی دکمه آبی رنگ Next کلیک می کنید.

 

قدم دوم برای پاک کردن تلگرام: دریافت رمز حذف اکانت تلگرام

بعد از انجام دادن مرحله قبل باید به تلگرام خود مراجعه کنید. به محض اینکه روی دکمه Next که کلیک کردید تلگرام برای شما پیامی حاوی رمزی را ارسال می کند که مستقیما آن را در تلگرام خود می توانید ببینید.

دیلیت تلگرام

رمز را عیننا کپی می کنید و در مرحله بعد در کادر مشخص شده در عکس زیر قرار می دهید. و سپس روی دکمه Sign in کلیک می کنید.

قدم سوم برای پاک کردن تلگرام

در مرحله بعد وارد مرحله ای می شوید که سه گزینه دارد. روی گزینه مشخص شده در عکس زیر یعنی Delete Account کلیک کنید.

روش جدید حذف اکانت تلگرام

 

قدم سوم جهت دیلیت تلگرام: چرا می خواهید اکانت تلگرام خود را پاک کنید؟

در این مرحله تلگرام از شما می پرسد آیا با پاک کردن اکانت تلگرام خود موافق هستید؟ تلگرام در این قسمت به شما یادآوری می کند که با حذف اکانت خود در تلگرام دیگر به پیام ها و مخاطبین خود دسترسی نخواهید داشت و همه چیز پاک خواهد شد.

دلیل حذف حساب کاربری تلگرام شما را می خواهد بداند که شما هم نیازی نیست به این سوال پاسخ دهید.

در این قسمت تلگرام یک هشدار جدی هم به شما می دهد آن هم این است که با حذف اکانت تلگرام خود به زودی نمی توانید برای عضویت مجدد اقدام کنید.

به هر حال در آخرین مرحله روی دکمه Done کلیک می کنید تا همه چیز تمام شود.

آخرین مرحله در حذف اکانت تلگرام

 

قدم آخر برای پاک کردن اکانت تلگرام: آیا از حذف اکانت تلگرام خود مطمئن هستید؟

بعد از کلیک روی دکمه Done با پیام زیر روبه رو می شوید. تلگرام باز هم از شما این سوال را می پرسد که آیا واقعا می خواهید حساب کاربری تلگرام خود را پاک کنید؟ قصد دارد مطمئن شود که شما به میل خود قصد دارید اکانت تلگرام خود را دیلیت کنید.

در نهایت روی دکمه قرمز رنگ مشخص شده در تصویر یعنی Yes, delete my account کلیک می کنید.

قدم آخر برای دیلیت اکانت تلگرام

تمام شد حالا اکانت شما دیگر در تلگرام وجود ندارد و از این به بعد دوستان تان شما را با نام deleted account در تلگرام می بینند.

در آخرین مرحله شما با تصویر زیر مواجه می شوید و پیام سبز رنگ در صفحه نشان دهنده این است که اکانت شما در تلگرام پاک شده است.

بهترین روش پاک کردن تلگرام از روی گوشی

این ساده ترین روش دیلیت اکانت تلگرام است. روش های دیگر را فراموش کنید و برای حذف اکانت تلگرام خود از همین روش استفاده کنید. به همین راحتی در کمتر از یک دقیقه می توانید اکانت تلگرام خود را برای همیشه پاک کنید. البته هر وقت که دوست داشتید دوباره می توانید با همان شماره در تلگرام عضو شوید.

اما نکته بسیار مهم این است که اگر در بازه زمانی کوتاهی چند بار اکانت تلگرام خود را پاک کنید و مجدد عضو شوید بعد از سه بار تلگرام اجازه بازگشت دوباره را به شما نمی دهد و شماره شما برای مدت زمانی فلود می شود. در این شرایط هنگام ثبت نام مجدد در تلگرام شماره فعال سازی برای شما ارسال نخواهد شد و باید چند هفته ای صبر کنید تا شماره شما از حالت فلود خارج شود.

 

حذف خودکار اکانت تلگرام چگونه است؟

تلگرام قابلیت جالبی با عنوان حذف اکانت اتوماتیک تلگرام دارد که به صورت پیشفرض روی همه اکانت ها فعال است. اگر برای مدت زمان طولانی مثلا 6 ماه وارد تلگرام خود نشوید به صورت اتوماتیک اکانت تون در تلگرام بدون اطلاع به شما پاک می شود.

این قابلیت به صورت پیشفرض روی 6 ماه است. یعنی اگر 6 ماه وارد اکانت تون نشوید آن را از دست می دهید. با مراجعه به قسمت تنظیمات و ورود به بخش Security and Privacy (حریم خصوصی و تنظیمات) در بخش Delete My Account روی گزینه if away for… کلیک کنید تا از این قسمت بتوانید تنظیمات پیشفرض را جهت پاک شدن اتوماتیک اکانت تلگرام تان تغییر دهید.

 

قبل از دیلیت اکانت تلگرام به این موارد مهم توجه کنید

با حذف اکانت تلگرام تان کلیه داده های روی اکانت تان اعم از مخاطبین، گروه ها و کانال های عضو شده، تمام چت ها شما، تمام مواردی که در فضای ابری خود ذخیره کرده اید پاک می شوند.

بعد از اینکه اکانت تان را در تلگرام پاک خواهید کرد باز هم بعد از مدتی می توانید با همان شماره مجدد برای ساخت اکانت در تلگرام اقدام کنید ولی به هیچ وجه به داده های قبلی در اکانت خود مثل کانال هایی که در آن عضو شده اید دسترسی نخواهید شد.

اگر کسی شما را بلاک کرده باشد با حذف اکانت تلگرام و دوباره عضویت با همان شماره نمی توانید خود از بلاک فرد مورد نظر خارج کنید. پس به خاطر این موضوع هیچوقت اقدام به پاک کردن تلگرام خود نکنید!

 

 

سوالات متداول در پاک کردن و حذف اکانت تلگرام

سوالات متداول در پاک کردن تلگرام

 

آیا حذف اکانت تلگرام فقط با گوشی امکان پذیر است؟

خیر! برای پاک کردن اکانت تلگرام خود می توانید از هر دستگاهی مثل گوشی، تبلت و کامپیوتر استفاده کنید.

 

آیا با حذف اکانت تلگرام لیست مخاطبین پاک می شوند؟

بله تمام مخاطبین تلگرام شما به طور کامل پاک می شوند.

 

با حذف اکانت تلگرام عکس ها و ویدیو های ذخیره شده پاک می شوند؟

بله تمام مواردی که در فضای ابری خود در تلگرام ذخیره کرده اید پاک می شوند. اما اگر در فایل منیجر تان ذخیره شده باشند پاک نمی شوند!

 

آیا با دیلیت اکانت تلگرام از ریپورت خارج می شم؟

بله اگر طولانی مدت باشد با حذف تلگرام خود و ثبت نام مجدد در تلگرام از ریپورت خارج می شوید؟

 

آیا هر وقت بخواهم می توانم تلگرام خود را پاک کنم؟

بله اما به طور پیاپی بخواهید تلگرام خود را پاک کنید و مجدد ثبت نام کنید با ارور Phone Number Flood مواجه می شوید و باید چند هفته ای صبر کنید.

 

برای رفع ارور Phone Number Flood موقع ساخت اکانت تلگرام چه کار کنیم؟

یا باید از شماره دیگری برای ساخت اکانت تلگرام استفاده کنید یا اینکه باید چند هفته ای صبر کنید و مجدد اقدام کنید. این ارور زمانی رخ می دهد که شما چند بار پشت سر هم اکانت تلگرام خود را پاک کرده باشید. در این صورت تلگرام شما را به عنوان یک اسپمر شناسایی کرده است.

 

آیا پس از حذف حساب تلگرام پیامی به دوستان من خواهد رفت؟

خیر پیامی مبنی بر حذف حساب کاربری تلگرام تان برای دوستان شما در تلگرام ارسال نمی شود. فقط نام شما به Deleted account تغییر خواهد یافت.

 

آیا با حذف برنامه تلگرام دسکتاپ یا اپلیکیشن تلگرام در گوشی اکانت تلگرام هم پاک می شود؟

خیر به هیچ وجه اکانت تلگرام تان با حذف برنامه یا اپلیکیشن تلگرام پاک نخواهد شد.

 

هنگام حذف اکانت تلگرام کد برای من ارسال نمی شود. باید چه کار کنم؟

در صورتی که کد حذف تلگرام برای شما ارسال نمی شود باید چند روز صبر کنید و مجدد برای حذف حساب کاربری تان در تلگرام اقدام کنید.

 

برای دیلیت اکانت تلگرام اول باید برنامه تلگرام را پاک کنیم؟

خیر به هیچ وجه! چون موقع پاک کردن اکانت تلگرام تان برای دریافت کد حذف نیاز به دسترسی به تلگرام تان دارید.

 

دیلیت اکانت تلگرام فارسی چگونه انجام می شود؟

حذف اکانت تلگرام فارسی هیچ فرقی با روش اصلی پاک کردن اکانت تلگرام ندارد و دقیقا همان مراحل باید طی شود.

 

دیلیت اکانت تلگرام طلایی و ایکس و موبوگرام چطور انجام می شود؟

انواع نسخه های تلگرام از هسته اصلی تلگرام کپی برداری شده اند. هیچ فرقی نمی کند دقیقا باید همان مراحل حذف اکانت تلگرام که در این مقاله به شما ارائه داده ام را انجام دهید.

 

اگر موقع دیلیت اکانت تلگرام کد ارسال نشود باید چه کار کنیم؟

تنها راهش این است که چند روز صبر کنید یا اینکه از یک شماره دیگر برای ساخت اکانت تلگرام استفاده کنید.

 

اگر برنامه تلگرام از روی گوشی یا لپ تاپم پاک شد چطوری دیلیت اکانت کنم؟

حتما باید تلگرام دسکتاپ یا اپلیکیشن تلگرام روی گوشی تون نصب باشد چون در مرحله اول کد برای تلگرام شما ارسال خواهد شد.

 

اگر به رمز دو مرحله ای تلگرام خود دسترسی نداشته باشیم چطور دلت اکانت کنیم؟

ابتدا از بخش تنظیمات تلگرام تان به مسیر Privacy & Security و بعد به Two-Step Verification مراجعه کنید و سپس روی لینک Forget password کلیک کنید. حالا به همان ایمیلی که موقع رمز دو مرحله ای داده اید مراجعه کنید و کد دریافتی را در فیلد مربوطه قرار دهید. حالا تایید دو مرحله ای از اکانت شما حذف شده است و به راحتی می توانید مراحل حذف اکانت تلگرام را دنبال کنید.

 

اگر از شماره مجازی برای ساخت تلگرام استفاده کرده باشیم پاک کردن اکانت مان چطور انجام می شود؟

شماره مجازی یا شماره خارجی هیچ فرقی نمی کند، حتما باید به تلگرام خود دسترسی داشته باشید تا کد تایید برای شما ارسال شود و از آن برای حذف تلگرام تان استفاده کنید.

 

برای حذف اکانت تلگرام خود می توان از اپلیکیشن دلت اکانت تلگرام استفاده کرد؟

بله می توانید استفاده کنید اما به هیچ وجه امینت آن را تایید نمی کنیم. بهترین راه و ساده ترین روش استفاده از همین آموزشی است که در این صفحه موجود است.

 

دیلیت اکانت تلگرام با اس ام اس چطوری انجام می شود؟

منظور از دیلیت اکانت تلگرام با اس ام اس یعنی موقعی که قصد دارید مراحل کار را انجام دهید یک کدی برای شما ارسال می شود آن هم نه اینکه اس ام اس شود بلکه آن کد روی تلگرام تان می آید.

 

آیا دیلیت اکانت تلگرام بدون کد امکان پذیر است؟

حذف اکانت تلگرام بدون نیاز به کد امکان پذیر نیست! همانطور که دیدید برای حذف اکانت تلگرام تان باید حتما از طریق سایت رسمی تلگرام اقدام کنید. در سیاست های تلگرام هم چیزی به نام حذف اکانت بدون کد وجود ندارد.

در بعضی جاها هم “حذف اکانت تلگرام بدون خواستن پسورد” یا “حذف اکانت تلگرام بدون داشتن پسورد” دیده شده که این روش هم غیر ممکن خواهد بود.

متاسفانه بسیاری از سودجویان از این روش جهت مزاحمت برای افراد در تلگرام استفاده می کنند و قصد دارند از این طریق تبلیغات آزار دهنده ای را برای کاربران تلگرامی ارسال کنند. پیشنهاد می کنم فقط و فقط از همین روشی که در این مقاله توضیح دادم برای دلیت اکانت تلگرام خود استفاده کنید.

 

آیا برنامه ای برای دیلیت اکانت تلگرام وجود دارد؟

برنامه حذف اکانت تلگرام ها به وفور در مارکت های موبایلی یافت می شود ولی به هیچ وجه استفاده از این برنامه ها و اپلیکیشن های موبایلی پیشنهاد نمی شود. چون به محض استفاده از این برنامه ها ممکن است گرفتار تبلیغات اعلان یا همان پوش نوتیفیکیشن شوید. به همین دلیل واقعا ارزش این را ندارد که برای یک دلیت اکانت ساده تلگرام از این برنامه ها استفاده کنید.

 

جمع بندی و پایان

در این مقاله سعی کردم دی اکتیو کردن اکانت تلگرام، نحوه حذف و دیلیت اکانت کردن اکانت تلگرام را به شما توضیح دهم.

ساده ترین روش حذف اکانت تلگرام همینی بود که در ویدیو ابتدای مقاله دیدید. همانطور که قبلا هم خدمت تان عرض کردم دلت کردن اکانت تلگرام هم در کامپیوتر، تبلت و گوشی های اندروید و آی او اس به همین روش انجام خواهد شد.

منظور این است که حتما باید به سایت رسمی تلگرام مراجعه کنید و مراحل را طبق آموزش داده شده طی کنید. پیشنهاد می کنم فقط از این روش برای پاک کردن همیشگی اکانت تلگرام تان استفاده کنید و روش های دیگر را کلا فراموش کنید.

امیدوارم از این مقاله آموزشی هم استفاده کافی را برده باشید. اگر مشکلی در دیلیت اکانت تلگرام دارید حتما در قسمت نظرات عنوان کنید تا شخصا به مشکل تان رسیدگی کنم. هر سوالی در مورد دلت کردن اکانت تلگرام دارید در قسمت نظرات از من بپرسید.

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.