همیار وب


 

این روز‌‌ها که هر کسب‌وکاری در هر زمینه‌ای و به‌طور کلی هر شخصی می‌تواند سایت داشته باشد، مسألهٔ مهم این است که کدام سایت زودتر و بیشتر دیده می‌شود؟ پیشنهاد اکثر افراد استفاده از تکنیک‌های سئو است اما هزینهٔ این کار بعضا از طراحی سایت هم فراتر می‌رود! امروز نکاتی را به شما می‌گوییم که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید سئوی سایت خودتان را تا حد خیلی خوبی بهبود دهید. 

 

کلیدواژهٔ کانونی

ساختار متنی که در سایت می‌نویسید در سئو اهمیت زیادی دارد. یکی از اصول مهم در ساختاربندی متن استفاده از کلیدواژهٔ کانونی در متن است. کلیدواژهٔ کانونی یک صفحه، واژه‌ای است که می‌خواهید آن صفحه در نتایج گوگل برای آن واژه بالاتر نشان داده شود. یعنی می‌خواهید وقتی کسی آن واژه را جست‌وجو می‌کند صفحهٔ شما جزو نتیجه‌های جست‌وجو به او نمایش داده شود.

انتخاب این کلیدواژه باید براساس جست‌وجو‌های مخاطب هدف شما باشد. یعنی باید ببینید مخاطب‌های شما برای کسب اطلاعات دربارهٔ موضوع صفحهٔ شما چه واژه‌هایی را جست‌وجو می‌کنند.

استفاده از کلیدواژه یکی از مقدماتی‌ترین اصول سئو است که اگر درست استفاده شود به بالا رفتن امتیاز آن صفحه در نتایج جست‌وجو کمک می‌کند. اهمیت استفاده از کلیدواژه به اندازه‌ای است که اگر از آن استفاده نکنید ممکن است با وجود داشتن محتوای خوب و مفید، از نظر موتورهای جست‌وجو امتیاز خوبی نگیرید و در نتایج جست‌وجو دیده نشوید. سعی کنید حتماً از کلیدواژهٔ کانونی در مقدمهٔ نوشته‌های سایت خود استفاده کنید.

به تعداد دفعاتی که کلیدواژهٔ کانونی در یک صفحه به کار رفته است تقسیم بر تعداد کل واژه‌های آن صفحه تراکم کلیدواژه گفته می‌شود. سعی کنید از کلیدواژهٔ کانونی به اندازهٔ معقول استفاده کنید. استفادهٔ بیش از حد از آن هم می‌تواند امتیاز منفی حساب شود.

 

عنوان سئو

عنوان سئو اولین چیزی است که از صفحات سایت شما در گوگل نمایش داده می شود. بنابراین نقش ویترین سایت را دارد. این عنوان باید دقیق باشد و بیشترین ارتباط را با محتوای آن صفحه داشته باشد. همچنین باید جذاب باشد تا مخاطب را برای ورود به سایت ترغیب کند. عنوان سرسری نوشتن وجههٔ خوبی به سایت شما نمی‌دهد.

 

توضیحات متا

این بخش درواقع خلاصه‌ای کوتاه از مطالب همان صفحه است تا مخاطب بداند در آن صفحه قرار است چه مطالبی را بخواند. با اینکه این بخش مستقیم در سئو تاثیری ندارد اما جذاب بودن آن باعث می‌شود مخاطب‌های بیشتری برای خواندن آن مطلب ترغیب شوند و افزایش کلیک روی لینک شما باعث بهبود امتیاز رتبه بندی سایت در گوگل می‌شود.

 

اسلاگ

اسلاگ بخشی از آدرس سایت است که در نوار آدرس بعد از آدرس اصلی سایت می‌آید و با یک اسلش از آدرس اصلی جدا می‌شود. هدف از نوشتن نامک این است که مشخص کنیم محتوای آن صفحه چیست. هر چیزی که به گوگل و کاربران کمک کند بفهمند محتوای مطالب سایت شما چیست در سئوی سایت تاثیر مثبت دارد. پس اسلاگ را با دقت انتخاب کنید تا بیشترین ارتباط را با محتوای صفحه داشته باشد. سعی کنید اسلاگ‌ها را هرچه کوتاه‌تر و دقیق‌تر استفاده کنید. در اسلاگ می‌توانید از نوشتن فعل‌ها و حروف اضافه صرف نظر کنید.

 

لینک‌دهی داخلی

وقتی در یکی از صفحه‌های سایت‌تان لینکی قرار می‌دهید که کاربر را به صفحهٔ دیگری از سایت خودتان راهنمایی می‌کند به این کار لینک‌دهی داخلی می‌گویند. وقتی یک لینک، کاربر را به یک صفحه وارد کند به آن لینک ورودی می‌گویند. حالا هرچه لینک ورودی به صفحه‌ای بیشتر باشد از نظر موتورهای جست‌وجو آن صفحه مهم‌تر است و در صفحهٔ جست‌وجو آن را بالا‌تر نشان می‌دهد.

 

لینک خارجی

هر لینکی که مخاطب را از صفحه‌ای در سایت شما به صفحه‌ای در سایت دیگر راهنمایی کند لینک خروجی است. مزیت داشتن لینک خروجی این است که موتورهای جست‌وجو صفحه‌هایی که لینک خروجی بیشتری دارد را معتبرتر می‌داند و امتیاز بیشتری به آن می‌دهد.

 

نحوهٔ نمایش

نکتهٔ ظریفی که در تنظیمات سئوی سایت وجود دارد سازگار بودن سایت شما با دستگاه‌های مختلف است. گوگل نمایش درست سایت شما در گوشی و تبلت را نکتهٔ مثبتی در نظر می‌گیرد و امتیاز بیشتری به آن می‌دهد.

به طور کلی اینکه سایت شما به‌راحتی بارگذاری شود، با گوشی و تبلت سازگار باشد، اندازهٔ متن آن خوانا باشد و نیازی به بزرگ‌نمایی نداشته باشد و حرکت در صفحه با گوشی لمسی به‌راحتی انجام شود همگی امتیاز مثبت حساب می‌شود که باعث می‌شود سایت شما در صفحهٔ جست‌وجو بالاتر باشد.

چطور این نکات را در سایت رعایت کنیم؟

اگر سایت را خودتان طراحی کرده باشید، احتمالا می‌دانید که تگ‌های HTML را چطور استفاده کنید. اما اگر مثل اکثر افراد طراحی سایت با سئوی عالی را به شرکت‌ها و تیم‌های متخصص این کار سپرده‌اید باید از آن‌ها بخواهید که این دسترسی را به شما بدهند تا بتوانید نکات این مقاله را برای هر محتوای سایت خودتان اعمال کنید.

 

فقط محتوا روی سئو تأثیر دارد؟

خیر! سئو به عوامل فنی (Technical) در کدنویسی سایت شما هم مرتبط است. مثلا اینکه سرعت بارگذاری صفحه‌های سایت چقدر است، آیا از فناوری SSL استفاده شده است یا خیر و جزئیات تخصصی دیگر. اگر از این مباحث سررشته ندارید و می‌خواهید خیالتان از بابت مسائل فنی سئوی سایت راحت باشد، پیشنهاد می‌کنیم سایت خود را با «ویترین» بسازید.

در ویترین علاوه بر اینکه خیلی سریع می‌توانید سایت حرفه‌ای برای خود بسازید، به آموزش سئوی سایت ویترین نیز دسترسی دارید که نکات مطرح شده در این نوشته و نکات بیشتر را در اختیار شما می‌گذارد. در ویترین می‌توانید به راحتی این نکته‌ها را روی سایت خود اجرا کنید و به‌کمک ابزار سئوی ویترین تمام عوامل مهم سئو را تنظیم و بررسی کنید. به سایت ویترین سر بزنید و خودتان امتحان کنید!

 

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.