همیار وب


ارتباطات تلفنی هم‌چنان مهم‌ترین راه تعامل مجموعه‌های کاری با مشتریان محسوب می‌شود. حتی با وجود گسترش فروش آنلاین و استقبال مردم از این موضوع، هم‌چنان بدون داشتن یک سیستم تلفنی قدرتمند و یک‌پارچه، نمی‌توانید به موفقیت تجارت خود خوشبین باشید. به همین دلیل، انتخاب گوشی تلفن مناسب برای محیط‌ها کاری، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران کسب و کار به شمار می‌رود. KX-DT546 یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای خرید یک تلفن اداری است.

گوشی تلفن KX-DT546 یک تلفن سانترال دیجیتال است که توسط شرکت پاناسونیک، طراح و روانه بازار شده است. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این محصول، برنامه‌ریزی سانترال‌های پرظرفیت پاناسونیک است. البته برای انجام این کار، نیاز به کدهای برنامه ریزی این تلفن دارید. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با KX-DT546 و مهم‌ترین کدهای برنامه‌ریزی آن بیشتر کنیم.

 

آشنایی با گوشی تلفن KX-DT456

تلفن سانترال KX-DT546 یک محصول ساخت شرکت پاناسونیک است که در کنار سانترال‌های سری TDE و TDA به خوبی کار می‌کند. این گوشی به یکی از خروجی‌های دستگاه سانترال وصل می‌شود و از یک نمایش‌گر نورانی و شش سطری برخوردار است. روی صفحه کلید گوشی تلفن 546 تعداد 24 عدد کلید قابل برنامه‌ریزی تعبیه شده‌اند که این موضوع در میان محصولات هم رده، تقریبا بی‌نظیر است.

کیفیت صدای مناسب یکی از مهم‌ترین انتظارات کارمندان از یک تلفن سانترال محسوب می‌شود. خوشبختانه KX-DT546 از این نظر در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. برای مکالمه از طریق این تلفن می‌توانید از اسپیکر قدرتمند و همچنین هدست‌های استاندارد هم استفاده کنید. در ادامه با برخی از مهم‌ترین قابلیت‌ها و ویژگی‌های تلفن حرفه‌ای DT546 بیشتر آشنا می‌شویم:

 1. قابلیت اتصال به دیوار
 2. قابلیت تنظیم ارتفاع
 3. امکان تنظیم صدای زنگ در 4 سطح مختلف
 4. پشتیبانی از دفترچه تلفن اختصاصی
 5. دارای جک اتصال هدفون

این تلفن مدیریتی یک انتخاب فوق‌العاده برای مدیران یا کارمندان شلوغ محسوب می‌شود. بدون شک اگر تنها یک‌بار استفاده از KX-DT546 را تجربه کنید، دیگر به هیچ تلفن سانترال دیگری فکر نمی‌کنید.

 

کدهای برنامه ریزی KX-DT546

همان‌طور که اشاره شد یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد و مهم تلفن KX-DT546 برنامه ریزی دستگاه‌های سانترال از طریق این گوشی است. به عبارتی دیگر، می‌توانید با اتصال این تلفن به یک سانترال از سری‌های TDA و TDE این دستگاه‌ها را به صورت نرم افزاری راه‌اندازی کنید. این کار از طریق کدهای از پیش تعریف شده پاناسونیک انجام می‌شود. اجازه دهید کمی بیشتر در ارتباط با این کدها توضیح دهیم:

شرکت پاناسونیک برای هر کدام از قابلیت‌های مرکز تلفن و انجام بسیاری از مراحل تنظیمات تلفن سانترال پاناسونیک یک کد سه رقمی (از 000 تا 999) تعریف کرده است. بنابراین برای فعال کردن ویژگی‌های مختلف از قبیل تعریف خطوط شهری و داخلی، کالر آیدی، تعیین شیفت شب و روز، تنظیم موزیک پشت خط، تنظیم زنگ خور خطوط شهری روی داخی‌ها و … نیاز به وارد کردن کد مربوط به آن دارید. این کار از طریق تلفن مدیریتی مانند KX-DT546 انجام می‌شود.

اولین قدم برای برنامه ریزی سانترال‌، اتصال یک تلفن مدیریتی مانند DT546 به آن است. بعد از این مرحله، باید وارد محیط برنامه ریزی دستگاه شوید. برای انجام این کار، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا گوشی تلفن را برداشته یا کلید SP-PHONE را روی صفحه کلید فشار دهید.
 2. کلید PROGRAM را فشار دهید.
 3. کلیدهای #* و پسورد دستگاه (به صورت پیش فرض 1234) را وارد کنید.

به این ترتیب وارد محیط برنامه ریزی سانترال شده‌اید و می‌توانید هر کدام از قابلیت‌های مورد نظرتان را با استفاده از کد برنامه ریزی مخصوص به آن فعال کنید. کدهای گوشی تلفن KX-DT546 از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند؛ به همین دلیل ما در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. کد 000 : تنظیم تاریخ و ساعت
 2. کد 001 : دادن شماره به خانه‌های حافظه
 3. کد 003 : تغییر شماره داخلی‌ها
 4. کد 004 : دادن اسم به داخلی‌ها
 5. کد 005 : قفل کردن داخلی‌ها
 6. کد 122 : تعیین عدد برای دسترسی به اکانت ( پین کد شخصی )
 7. کد 203 : تعیین زمان قطع کردن داخلی در صورت عدم پاسخگویی
 8. کد 205 : تعیین تعداد دفعات تکرار خط مشغول در زمان Redial
 9. کد 450 : تنظیم زنگ خوردن خطوط شهری بر روی داخلی‌ها
 10. کد 490 : تعیین سیستم FSK یا DTMF برای کالر آیدی
 11. کد 514 : تعیین کلاس‌های مجاز برای تنظیمات دستی زمان
 12. کد 604 : تعیین مقصد برای تماس از دست رفته داخلی
 13. کد 620 : تعیین داخلی‌ها برای گروه‌های زنگ خور خط شهری
 14. کد 710 : تعیین موزیک خارجی برای دستگاه
 15. کد 811 : تعیین دسترسی با عدم دسترسی از راه دور به شرکت

موارد که در بالا مطرح شدند تنها بخشی از کدهای برنامه ریزی گوشی تلفن KX-DT546 محسوب می‌شوند. به دلیل تنوع زیاد این کدها، توصیه می‌کنیم راه‌اندازی نرم افزاری دستگاه سانترال خود را شخصا انجام ندهید و این کار را به یک تکنسین فنی و مجرب واگذار نمایید.

 

معرفی برخی دیگر از تلفن‌های سانترال پاناسونیک

تلفن‌های سانترال پاناسونیک به صورت گسترده در ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تلفن‌ها تنوع و گستردگی زیادی دارند و انتخاب یکی از آن‌ها، تنها به انتظارات شما و هم‌چنین مدل دستگاه سانترال مجموعه بستگی دارد. به صورت کلی تلفن‌های سانترال Panasonic به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 1. تلفن‌های آنالوگ
 2. تلفن‌های هیبرید
 3. تلفن‌های دیجیتال

تلفن‌های آنالوگ همان تلفن‌های معمولی هستند که در منازل هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که دستگاه سانترال شما از خروجی آنالوگ برخوردار باشد، می‌توانید از این مدل‌ها هم در کسب و کار خود استفاده کنید.

تلفن‌های هیبرید و دیجیتال از نظر ظاهری و عملکرد، شباهت زیادی به هم دارند. تنها تفاوت این دو مدل، به نحوه اتصال آن‌ها به دستگاه سانترال برمی‌گردد. تلفن‌های هیبرید از طریق دو رشته سیم به سانترال وصل می‌شوند. این در حالیست که برای اتصال مدل‌های دیجیتال، نیاز به یک رشته سیم دارید. KX-T7730 یکی از شناخته شده‌ترین مدل‌های هیبرید پاناسونیک محسوب می‌شود.

مد‌ل‌های زیر از جمله بهترین و شناخته شده‌‌ترین تلفن‌های دیجیتال پاناسونیک به شمار می‌روند:

 1. KX-DT543
 2. KX-DT343
 3. KX-DT346

تلفن‌های تحت شبکه، جدیدترین مدل‌های تلفن اداری پاناسونیک هستند که از نظر ظاهری و عملکرد، با سایر مدل‌های این شرکت، کاملا متفاوت هستند. این دستگاه‌ها صدا را از طریق اینترنت و با استفاده از تکنولوژی VoIP منتقل می‌کنند. فراموش نکنید که برای اتصال یک تلفن تحت شبکه به دستگاه سانترال، نیاز به کابل اترنت یا همان LAN دارید.

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.