کونوس بیت


پلتفرم کونوس به عنوان یکی از شناخته شده ترین شرکت های بلاک چین، نه تنها در راستای نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در قاره اروپا قدم های حائز اهمیتی برداشته است، بلکه با اتخاذ یک نگرش جهان بینانه، مرزهای اثرگذاری خود را در سراسر جهان گسترده کرده است. پلتفرم کونوس با ارائه انواع خدمات مالی و ایجاد سازوکارهای امنیتی فوق هوشمند به پلتفرمی امن و قابل اعتماد در میان سرمایه گذاران تبدیل شده است. پلتفرم کونوس نخستین شبکه غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که با بانک های معتبر اروپایی تفاهم نامه همکاری امضا کرده است و کاربران می توانند با اعتماد به مراجع ارشد کونوس، در بستر شبکه بلاک چین این شرکت سرمایه گذاری کنند.

این شرکت سوئیسی رمزارزهای متنوعی را بنا به نوع کارایی تجاری آنها به بازار امور مالی غیر متمرکز معرفی کرده است. اخیراً و با اعلام مرجع رسمی این شرکت، رمزارز جدید کونوس بیت با برخورداری از ویژگی های منحصر بفرد، به زودی در بستر شبکه های مالی غیر متمرکز قرار خواهد گرفت. در ادامه توضیحات جزئی تری در این باره ارائه خواهیم داد.

کونوس بیت نوعی هارد فورک منشعب از شبکه بلاک چین بیت کوین است

یکی از ویژگی های منحصر بفرد کونوس بیت این است که این رمزارز در واقع نوعی هارد فورک منشعب از شبکه بلاک چین بیت کوین است. این موضوع به این مفهوم است که تمامی افرادی که در حال حاضر بیت کوین در اختیار دارند، دقیقاً به همان تعداد، سکه رمزارز کونوس بیت خواهند داشت. به عبارتی کاربران این اختیار را خواهند داشت تا از کلیدهای خصوصی یکسانی برای ذخیره سازی و یا انتقال شکه های کونوس بیت استفاده کنند.

 

تعداد سکه های قابل استخراج کونوس بیت 100 برابر تعداد سکه های قابل استخراج شبکه بیت کوین است

از دیگر ویژگی های منحصر بفرد رمزارز کونوس بیت، حجم قابل استخراج سکه های کونوس بیت است. همانطور که مستحضر هستید در بستر شبکه بلاک چین بیت کوین تنها 21 میلیون سکه قابلیت استخراج توسط ماینرها را دارند. در صورتیکه در بستر شبکه بلاک چین کونوس بیت این عدد بالغ بر 2.100.000.000 می شود. به عبارتی این عدد 100 برابر تعداد کل سکه هایی است که می توان در بستر شبکه بیت کوین استخراج کرد.

با توجه به این موضوع که در زمان نگارش این مقاله حدود تقریبی 18.600.000 سکه بیت کوین استخراج شده است، به همین میزان نیز سکه کونوس بیت به صورت پیش فرض موجود خواهد بود. به عبارتی حجم تقریبی 88/. سکه های کونوس بیت به صورت پیش فرض استخراج شده اند و عملاً حجم انبوهی از این سکه برای استخراج در اختیار جامعه هدف قرار خواهد گرفت.

در شبکه بیت کوین به دلیل وجود نهنگ های انحصار طلب، حجم انبوهی از سکه های بیت کوین در اختیار تعداد بسیار کمی قرار دارد، اما در شبکه کونوس بیت به دلیل اینکه تمامی افراد می توانند با ساده ترین امکانات رایانه ای نسبت به استخراج کونوس بیت اقدام کنند، چنین موضوعی صادق نخواهد بود و عملاً قدرت استخراج بین جامعه هدف پراکنده خواهد شد.

 

زمان تولید بلوک در شبکه کونوس بیت در بازه های 30 ثانیه ای تنظیم شده است

برای فهم بهتر سرعت تولید بلوک های جدید در بستر شبکه بلاک چین کونوس بیت می توان قابلیت اعتبار بخشی به بلوک های کونوس بیت را با ظرفیت اعتبار بخشی به بلوک های شبکه بلاک چین بیت کوین مقایسه کنیم.

سکه نیوز

در بستر شبکه بیت کوین، زمان تقریبی اعتبار بخشی به بلوک جدید 10 دقیقه است، در صورتیکه در بستر شبکه کونوس بیت این زمان 30 ثانیه در نظر گرفته شده است. این بدان معناست که تراکنش های جاری در شبکه بلاک چین کونوس بیت با سرعت بیشتری صورت خواهند گرفت و همچنین می توان حجم بسیار انبوهی از تراکنش ها را به صورت همزمان پردازش کرد.

به عبارتی سرعت تولید بلوک های جدید در شبکه بلاک چین کونوس بیت 20 برابر سرعت تولید بلوک های جدید در شبکه بیت کوین است. همین موضوع باعث می شود عملاً سرعت تراکنش های مالی در بستر شبکه بلاک چین کونوس بیت به مراتب 20 برابر بیشتر از شبکه بیت کوین باشد.

 

تمامی کامپیوترهای معمولی این قابلیت را خواهند داشت تا کونوس بیت استخراج کنند

یکی دیگر از ویژگی های منحصر بفرد سکه کونوس بیت که مقبولیت و جذابیت این سکه را به مراتب افزایش داده، قابلیت استخراج این سکه توسط کامپیوترهای معمولی است. به عبارتی اشخاص و کاربران می توانند بدون نیاز به دستگاه های استخراج گران قیمت و صرف انرژی زیاد، رمزارز کونوس بیت را به ساده ترین روش ممکن استخراج کنند. تمامی افراد میتوانند از طریق آدرس آی پی (IP) خود و یا کامپیوترهای شخصی، کونوس بیت استخراج کنند.

 

پاداش استخراج بلوک جدید 250 سکه کونوس بیت است

شبکه بلاک چین کونوس بیت برای اعتبار بخشی به بلوک جدید پاداش 250 سکه کونوس بیت در نظر گرفته است. همه افراد می توانند کونوس بیت را با هزینه کم و یک کامپیوتر ساده استخراج کنند. به این ترتیب قدرت در دست مردم است و آنها کسانی هستند که شبکه و اکوسیستم کونوس بیت را ایجاد کرده و پیوسته توسعه می دهند.

 

سیستم غیر متمرکز پیام رسان کونوس بیت

سیستم غیر متمرکز پیام رسان کونوس بیت به کاربران این امکان را می دهد تا در بستر شبکه بلاک چین به یکدیگر پیام ارسال کنند. این سیستم قابلیت این را دارد تا در آینده نزدیک راهگشای چالش های موجود در پیام رسان های کنونی نظیر توییتر و فیسبوک باشد.

سیستم غیر متمرکز پیام رسان کونوس بیت این امکان را برای کاربران فراهم ساخته تا  پیام هایی با حجم 144 کاراکتر ارسال کنند. با توجه به این موضوع که سیستم پیام رسان کونوس بیت پیام های ارسالی را به صورت غیر متمرکز ذخیره سازی می کند، هیچ شخص ثالث، نهاد و یا ارگان دولتی نمی توانند به محتوای پیام های ارسالی دسترسی خارج از چارچوب های قانونی داشته باشد.

سازمان ها، نهادهای اداری، مراکز دولتی، ارگان های تجاری و غول های بزرگ فناوری می توانند برای حفظ امنیت اطلاعاتی خود از سیستم پیام رسان کونوس بیت بهره جسته و این سیستم قابلیت این را دارد تا با ارتقای زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری خود، در آینده نزدیک رقیب جدی شبکه های پیام رسان موجود باشد.

 

سخن آخر

رمزارز جدید کونوس بیت با بهره مندی از یک شبکه بلاک چین منحصر بفرد به بازارهای مالی معرفی خواهد شد. شبکه بلاک چین کونوس بیت استخراج اولیه نخواهد داشت و مردم می توانند از روز اول عمده سکه های این شبکه را استخراج کنند. یکی از ویژگی های منحصر بفرد شبکه بلاک چین کونوس بیت این است که مردم و تمامی آحاد جامعه شاکله مالی آن را تشکیل می دهند و هیچ نهاد و ارگان متمرکز در پیشبرد اهداف آن دخالت نخواهد داشت. این رمزارز منحصر بفرد ظرفیت گسترده ای را در صنعت بلاک چین ایجاد خواهد کرد و با تمرکز زدایی از بازارهای مالی و تجاری، این امکان را به همه افراد می دهد تا اندوخته مالی خود را به مرور زمان افزایش دهند.

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.