کوییز مارکتینگ


 

 

در این ویدیو می‌خواهم شما را با یک روش بسیار کارآمد و فوق‌العاده آشنا کنم که هم باعث می‌شود اثرگذاری تبلیغاتتان بیشتر شود، هم افراد بیشتری به شما ایمیل دهند و هم می‌توانید پیشنهادهای سفارشی به افراد بدهید؛ یعنی با توجه به علایق و سلیقه‌های افراد به آن‌ها بگویید، دقیقا این محصول را خریداری کنید.

راز این کار در کوییز مارکتینگ یا استفاده از کوییزها و آزمون‌ها در سایت است. حتما می‌دانید که برای سایت‌های وردپرسی، پلاگین‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به کمک آن‌ها یک کوییز یا یک آزمون در سایتتان درست کنید.

این موضوع خیلی رایج است و افرادی که تدریس می‌کنند و افرادی که می‌خواهند نظرسنجی انجام دهند از کوییزها استفاده می‌کنند ولی صحبت ما امروز برای کوییز مارکتینگ است؛ یعنی برای حالتی است که می‌خواهیم از کوییز استفاده کنیم تا افراد را ترغیب کنیم که در نهایت از ما خرید کنند.

فرآیند کار این‌گونه است که ابتدا باید تبلیغاتی انجام دهیم، این تبلیغات می‌تواند در سایت‌های کلیکی و سایت‌های خارج از سایت ما باشد و همین‌طور می‌تواند در رسانه‌های خودمان باشد، مثلا در استوری اینستاگرام خودمان تبلیغی می‌کنیم و افراد را به یک چالش دعوت می‌کنیم که آن چالش در واقع یک کوییز است.

مثلا می‌خواهیم آموزش کسب‌وکار دهیم که افراد را به چالش می‌کشیم چقدر کسب‌وکار بلد هستید؟ در این چالش شرکت کنید تا بفهمید. یا فرض کنید کارمان آموزش نیست و دوربین عکاسی می‌فروشیم، می‌توانیم یک کوییز طراحی کنیم و در تبلیغ بنویسیم که چه دوربینی برای شما مناسب است؟ (آزمون رایگان) افراد روی تبلیغ کلیک می‌کنند، به صفحه کوییز می‌آیند در آنجا کوییزی داریم شامل چند سوال چندگزینه‌ای که هر سوال یا یک جواب درست دارد یا یک وزن دارد.

مثلا در آزمون اینکه چه دوربین عکاسی برای شما مناسب است، می‌تواند اولین سوال این باشد که شما صاحب کسب‌وکار هستید یا خیر؟ هرکدام از گزینه‌ها شرایط شخص را توضیح‌ می‌دهد، درست و غلط معنی ندارد ولی ما به کمک پلاگینی که نصب کردیم و استفاده می‌کنیم، می‌توانیم بعدا بفهمیم که شخص اگر گزینه‌های خاص را انتخاب کرد مثلا کسب‌وکار دارد، در اینستاگرام فعال است و در سایت هم همیشه ویدیو می‌گذارد، چه دوربینی به او پیشنهاد دهیم.

بنابراین کل فرآیند کوییز مارکتینگ این است که ما تبلیغاتی انجام دهیم و افراد را به یک کوییز هدایت می‌کنیم.

کوییز یک منبع ارزشمند برای مارکترها است. افراد دقیقا اطلاعات لازم را در اختیارمان قرار می‌دهند و ما با توجه به پاسخ‌هایی که شخص داده است، می‌توانیم انتخاب کنیم که چه پیشنهاد سفارشی به او ارائه شود.

در نتیجه کوییز تنها روشی است که ما می‌توانیم برای هر فرد یک پیشنهاد سفارشی بدهیم، مثلا بگوییم چون شما صاحب کسب‌وکار هستید، اینستاگرام دارید و فعال هستید، بهتر است دوربینی بخرید که این مشخصات را داشته باشد و پیشنهاد سفارشی ما به شما این دوربین خاص است.

پس از همین امروز سعی کنید از کوییز مارکتینگ استفاده کنید. ساده‌ترین کار این است که یک پلاگین رایگان کوییز مثل Quiz Builder یا پلاگین‌های دیگر که می‌توانید در wordpress.org/plugins سرچ کنید و یکی از پلاگین‌ها را نصب کنید. یک کوییز ساده 5 تا 7 سوال طراحی کنید و با توجه به پاسخ‌ها و امتیازی که شخص می‌گیرد، چند پیشنهاد سفارشی به شخص دهید، تبلیغاتتان را شروع کنید و ببینید بازدهی این قیف فروش یا این مدل کوییز مارکتینگ چقدر بهتر از روش‌های دیگر خواهد بود. موفق باشید.

 

سخنران و نویسنده: ژان بقوسیان

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.