5 نکته کلیدی در بازاریابی


بازاریابی موفق 5 مولفه دارد که با حرف «میم» شروع می‌شوند. هر زمان در فروش مشکل داشتید به این دلیل است که یکی از این 5  «میم» به نحوی مشکل دارد. اغلب یک تغییر در یکی از آن‌ها می‌تواند فروشتان را به نحو چشمگیری افزایش دهد. این 5 مولفه عبارت‌اند از:

 

1. محصول

دقیقا چه محصول یا خدماتی را عرضه می‌کنید؟ آیا محصول شما برای بازار کنونی مناسب و مطلوب است یا خیر؟ اگر مردم آن را به مقدار کافی خریداری نمی‌کنند تحقیق کنید آیا چیزی که ارائه می‌کنید همان است که آن‌ها می‌خواهند خریداری کنند یا خیر؟ چگونه می‌توانید محصولتان را با خواسته‌ها و نیازهای مشتری همسو کنید؟

 

2. مبلغ

چه مبلغی در مقابل محصول یا خدماتتان درخواست می‌کنید؟ آیا این مبلغ مناسب است؟ آیا این مبلغ در بازار فعلی، رقابتی است؟ آیا می‌توانید با این مبلغ به سود برسید؟ آیا لازم است مبلغ چیزی را که می‌فروشید پایین بیاورید یا بالا ببرید؟ یا نحوه دریافت پول را تغییر دهید؟

 

3. مکان

منظور از مکان محلی است که محصول یا خدماتتان را در آن می‌فروشید. گاهی‌اوقات یک محل یا منطقه جغرافیایی می‌تواند بسیار بهتر از محل دیگری باشد. از این نظر که به شما امکان فروش زیادی از محصولتان را می‌دهد. آیا از مکان‌های مجازی بهترین استفاده را برای فروش محصوات می‌کنید؟ آیا مکان مجازی یا فیزیکی شما اعتماد مخاطب را جلب می‌کند؟

 

4. معرفی

برای محصولاتتان چگونه تبلیغ و بازاریابی می‌کنید؟ آیا تبلیغات شما موثر است؟ آیا با روشی مقرون به‌صرفه به تعداد کافی از مشتری‌های احتمالی دست پیدا می‌کنید؟

برخی اوقات ایجاد یک تغییر کوچک در روشی که محصول یا خدماتتان را معرفی می‌کنید، می‌تواند تحول عظیمی در نتیجه‌های فروشتان ایجاد کند.

 

5. موقعیت

موقعیت یا جایگاه شما معمولا مهم‌ترین بخش فروش و بازاریابی است. موقعیت شما یعنی اینکه مشتری در دل و فکر خود چه دیدگاهی در مورد محصول و خدمات شما دارد؟ مردم در مورد شما چه فکری می‌کنند؟ در مورد محصولاتتان چه چیزی می‌گویند؟ چه ویژگی منحصربه‌فردی در فروش محصول یا خدماتتان در ذهن مشتری برجسته می‌شود؟

باید برایتان کاملا روشن باشد که در هر یک از این 5 «میم» در کجا قرار دارید. اگر فروشتان به اندازه کافی بالا نیست این عوامل را یکی‌یکی مرور کنید، مطمئن شوید که تمام تغییرات لازم را اعمال کرده‌اید. این کار برای ایجاد یک کسب‌وکار موفق و سودآور ضروری است.

 

نویسنده: تیم تحریریه مدیرسبز

تعرفه های طراحی سایت

میزبانی وب ابری ایران

میزبانی وب ابری اروپا

درج محتوای سایت

دانشنامه شهر الکترونیک کرمان

Share:
خدمات طراحی و میزبانی وب | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خبری | طراحی سایت مشاغل و نیازمندی ها | طراحی سایت دایرکتوری | خدمات درج محتوای سایت

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.